Facebook Kullanıcı Sayılarını Açıkladı

Facebook, Türkiye’deki ve dünyadaki aylık aktif kullanıcı sayıları ile günlük kullanım rakamlarını açıkladı. Türkiye’de Facebook’u mobil platformlarda kullananların sayısı, Haziran 2013 rakamlarına oranla yüzde 47 artış ile 14 milyona ulaştı. Aylık mobil kulla...

Facebook Kullanıcı Sayılarını Açıkladı (4 Haziran 2014)

Facebook, Türkiye’deki ve dünyadaki aylık aktif kullanıcı sayıları ile günlük kullanım rakamlarını açıkladı.

Türkiye’de Facebook’u mobil platformlarda kullananların sayısı, Haziran 2013 rakamlarına oranla yüzde 47 artış ile 14 milyona ulaştı. Aylık mobil kullanıcı sayısının da yüzde 25 artması ile mobilde toplam kullanıcı sayısı 25 milyon oldu.

Bu, Türkiye’de mobil Facebook kullanımı trendinin hızlı bir şekilde yayıldığını gösteriyor. Facebook’u her gün kullanan kişi sayısı yüzde 16 artışla 22 milyona ulaşırken, aylık kullanım yüzde 6 arttı ve 35 milyon kişiye ulaştı.

Dünyadaki Facebook Kullanıcı Rakamları

Açıklanan rakamlara göre, dünyada Facebook’u mobil olarak kullanan aktif kullanıcı sayısı ise 1 milyarı aştı. Facebook’u masaüstü ve mobil kullanan aylık aktif kullanıcı sayısı ise tam 1.28 milyar.

Facebook, reklam gelirleri konusunda da kendini büyütmeye devam ediyor. Mobil aktif kullanıcı sayısında meydana gelen gözle görülür artış, mobil reklam gelirlerine de yansımış durumda. Buna göre Facebook reklam satış gelirlerinin yüzde 59′unu mobilden elde ediyor.

Dünyada günlük aktif kullanıcı sayısı 802 milyona ulaşan Facebook’un günlük mobil aktif kullanıcı sayısı ise 609 milyon olarak açıklandı. Facebook’un 2014 yılının ilk çeyreğinde elde ettiği toplam gelir ise tam 2.27 milyar dolar ve bu rakam, bir yıl öncesine göre yüzde 82 artmış durumda.