Eylemci Teyze Gezi Parkı Direnişi’nin Sembolü Oldu

76 yaşında bir teyze… Gezi Parkı’nın yıkılmasına karşı duyarsız kalamamış. Polisler gaz sıkarsa diye de ağzını burnunu kapatmak için eline bir bez alıp Gezi Parkı’na koşmuş. Artı Bir TV kamerasına konuşunca da bir anda direnişin sembolü olarak sosyal medya fenomeni ol...

Eylemci Teyze Gezi Parkı Direnişi’nin Sembolü Oldu (31 Mayıs 2013)

76 yaşında bir teyze… Gezi Parkı’nın yıkılmasına karşı duyarsız kalamamış. Polisler gaz sıkarsa diye de ağzını burnunu kapatmak için eline bir bez alıp Gezi Parkı’na koşmuş. Artı Bir TV kamerasına konuşunca da bir anda direnişin sembolü olarak sosyal medya fenomeni oldu.

Gezi Parkı eyleminin dördüncü gününde Taksim savaş alanına döndü. Müdahaleler çok sert biçimde devam ediyor.

Önceki gün eylemlerde görünen 76 yaşındaki bir teyze, sosyal medyada bir fenomen haline dönüştü. Başbakan’a sitem eden teyze, sosyal paylaşım sitelerinde en fazla konuşulan kişi oldu.

İşte eylemci teyzenin sitem dolu sözleri: “76 yaşındayım bak bezle geldim ki polisler şey sıkarsa ağzımı kapatabileyim. Şu muhitimizde bir şurası kaldı. Burasını hangi zengine verdi bizim başbakanımız. Burasını da yok ederse biz napıcaz, yere basacak toprak görmüyoruz biz artık. Herkesin 10 tane katı olacağına güzel bir bahçe olsun çoluk çocuğumuz gezsin. Allah vicdan versin bunlara, artık 76 yaşındayım beni alsın ama bu ağaçları bıraksın.”