Evlerini Öyle Bir Işıklandırdılar ki, Dünya Rekoru Kırdılar!

Avustralya’da bir aile, yaklaşan Noel tatili öncesi evlerini 500 binden fazla ışıkla süsleyerek Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. Dünya Noel havasına girdi. Avustralya’da yaşayan Richards ailesi ise çılgınlıkta sınır olamayacağını göstermek istercesine ilginç bir dünya r...

Evlerini Öyle Bir Işıklandırdılar ki, Dünya Rekoru Kırdılar! (26 Kasım 2013)

Avustralya’da bir aile, yaklaşan Noel tatili öncesi evlerini 500 binden fazla ışıkla süsleyerek Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

Dünya Noel havasına girdi. Avustralya’da yaşayan Richards ailesi ise çılgınlıkta sınır olamayacağını göstermek istercesine ilginç bir dünya rekoruna imza attılar.

Guinness Dünya Rekorları yetkilisi Chris Sheedy, Avustralya’nın Canberra kentinde yaşayan Richards ailesinin, evlerini 502 bin 165 yanıp sönen ampulle donatarak Noel ışıklandırması alanında yeni bir rekora imza attığını açıkladı.

Avustralya’lı aile daha önce de Guinness Rekorlar Kitabı’ndaydı

Richards ailesi, rekorlar kitabına ilk kez 2001′de çeşitli renklerde 331 bin 38 ampul kullanarak girmişti. Geçen yıl en çok Noel ışığı kullanarak yapılan ışıklandırma rekorunu 346 bin 283 ampulle New Yorklu bir aileye kaptıran aile, Guinness Kitabı’ndaki yerlerini tekrar alabilmek için seferber olmuştu.

Richards ailesinin evi, gelecek haftadan itibaren ziyarete açılacak. Elde edilen gelir, hayır kurumlarına bağışlanacak.

Aralık ayı boyunca ışıl ışıl parlayacak evin elektrik faturası ise yerel bir şirket tarafından karşılanacak. Elektrik faturasının 2 bin 500 Avustralya doları (yaklaşık 4 bin 500 TL) civarında gelmesi bekleniyor.