En ‘Sosyal’ Demokrat Kedi Şero, Fenomen Olma Yolunda!

CHP Genel Merkezi’nde bulunan ve aslında Genel Başkan’la birlikte haberlere çıktığı için zaten medyatik olan ‘Şerafettin’ adlı kedi bu kez de sosyal medya fenomenliğine soyundu. Şerafettin’in adına açılan ve kim tarafından yönetildiği bilinmeyen Twitter hesab...

En ‘Sosyal’ Demokrat Kedi Şero, Fenomen Olma Yolunda! (30 Kasım 2013)

CHP Genel Merkezi’nde bulunan ve aslında Genel Başkan’la birlikte haberlere çıktığı için zaten medyatik olan ‘Şerafettin’ adlı kedi bu kez de sosyal medya fenomenliğine soyundu. Şerafettin’in adına açılan ve kim tarafından yönetildiği bilinmeyen Twitter hesabından yazılanlar sosyal medyada bu aralar en çok konuşulanlar arasında. Attığı tweet’ler gazetelerde haber olmaya başladı.

Ankara  Söğütözü’ndeki Parti Genel Merkezi’nde bulunan ve ‘CHP’nin kedisi’ olarak adlandırılan Şero adına açılan Twitter hesabı, 5 binden fazla takipçiye ulaştı.

Parti görevlilerinin ‘Kötü kedi Şerafettin’ tiplemesinden esinlenerek koydukları ‘Şero’ adına kısa süre önce açılan ve kim tarafından yönetildiği bilinmeyen @serochp hesabı, yoğun ilgi gördü. Profilinde, “CHP Genel Merkezi’nde çalışıyor. KK’yı gözler. Kum delisi. Gergin. Bildiğin sosyal demokrat kedi” yazan Şero’nun paylaşımları ise okuyanları güldürüyor. Zaman zaman ilginç kedi fotoğrafları da paylaşan Şero, bazen de attığı tweet’lerle güncel siyasi tartışmalara göndermeler yapıyor. Şero’nun ilginç tweet’lerinden bazıları şöyle:

Arkadaşlar 2 bininci takipçimi istediği yerden belediye meclis üyesi adayı yapıyoruz. Kesin bilgi.

Bir gün içinde genel merkezden aldığı 8 mesajı bize getiren üyelerimize 2 kırlangıç bayrak + 2 Atatürk rozeti hediye. Son gün 4 Ekim. Marx yaşasaydı Kapital’in dördüncü cildini partimize ayırırdı.

Toplumsal muhalefetten bir şey anlayan bizimkilere de anlatsın. OECD’yi Sosyalist Enternasyonal’e şikayet edicez.

Partinin 2 numarası benim.

Ankara adayı benim genç. Ona göre hazırlan @06melihgokcek

Genel merkezin bahçesinde yapacağım party muhabir ve kameraman arkadaşlara da açık. 1 Mart 2014, saat 04:00

Barış Atay’ın kedisiyiz.

Gelmek istersen rozet ayarlarım. Gün CHP’de birleşme günüdür. (İhraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilditen sonra partisinden istifa eden AKP Kütahya milletvekili İdris Bal’a)

@EgemenBagis Egemen sen ayran içme artık.

Bir dostumuz seçimlerin Mart ayında olduğunu hatırlattı. Kemerlerinizi bağlayın arkadaşlar.

AKP ile Cemaat’ın arasına bizim siyahi arkadaşlardan birinin girdiği doğrudur.

Ahmet Hakan tartışma programına çağırırsa çıkarım. Ama 2 şartım var: 1) Canlı yayın olacak, 2) Sırrı Süreyya da gelecek.