El Cezire Amerika Kapanıyor

Katar merkezli El Cezire kanalı Amerika’daki kablolu ve dijital yayınlarına son veriyor Yaklaşık 2 buçuk yıl önce yayın hayatına başlayan El Cezire Amerika 30 Nisan tarihi itibariyle kapanacak. Kanal yönetimi karara gerekçe olarak Amerika Birleşik Devletleri&r...

El Cezire Amerika Kapanıyor (14 Ocak 2016)

Katar merkezli El Cezire kanalı Amerika’daki kablolu ve dijital yayınlarına son veriyor

Yaklaşık 2 buçuk yıl önce yayın hayatına başlayan El Cezire Amerika 30 Nisan tarihi itibariyle kapanacak. Kanal yönetimi karara gerekçe olarak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki medya faaliyetleriyle ilgili karşılaşılan ekonomik zorlukları gösterdi.

Türkiye’deki TV kanalı girişimi belirsizliğini koruyor

Kuruluş çalışmalarına 5 yıl önce başlanan El Cezire Türk, bir türlü yayına başlayamadı. Haber kanalı 4 yılı aşkın bir zamandır yayına geçmeyi bekliyor. Temmuz 2011'de Cine5 kanalını TMSF’den almasına karşın bir türlü proje uygulamaya geçirilemedi.

2014 başında internet sitesi, dijital dergisi, mobil uygulamaları ve sosyal medya hesapları yayınına başlayan El Cezire Türk’ün haber koordinatörlüğünü Gürkan Zengin yapıyor.

Kimi kaynaklar televizyonun bu yıl yayına başlayabileceğini belirtirken, diğer bazı kaynaklar da TV kanalı projesinden vazgeçildiğini ve web sitesi olarak yayın hayatına devam edeceğini söylüyorlar.