Egemen Bağış, Kaş Yapayım Derken Göz Çıkarttı!

Eski Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, eski bir haber kupürünü, “Kılıçdaroğlu’nun yolsuzluğa bulaştığının tescili” olarak tweet attı ama haber tam tersini anlatıyordu! 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sonrası hakkındaki iddialar...

Egemen Bağış, Kaş Yapayım Derken Göz Çıkarttı! (26 Ocak 2014)

Eski Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, eski bir haber kupürünü, “Kılıçdaroğlu’nun yolsuzluğa bulaştığının tescili” olarak tweet attı ama haber tam tersini anlatıyordu!

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sonrası hakkındaki iddialar nedeniyle AB Bakanlığı görevinden istifa eden ve hakkında fezleke hazırlanan Egemen Bağış, CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkında Twitter’da 1996 tarihli bir gazete haberinin başlığını yanlış anlayıp paylaştı.

1 Mayıs 1996 tarihli Milliyet Gazetesi’ndeki haberi Twitter’dan paylaşan Bağış, “Ak Partiye iftira atıp hakaret eden CHP’lilere dava açacağız. Ayrıca hatırlatmak lazım; Genel Başkanları tescilli” diye yazdı.

Bağış, tweetiyle birlikte o günkü gazetenin ilgili haberini de paylaştı.

Ancak Bağış’ın sadece haberin başlığına bakarak yorum yaptığı ortaya çıktı.

Çünkü Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafının bulunduğu “SSK’yı dolandırıp cezasız kaldılar” haberi, Kılıçdaroğlu’nu eleştirmiyordu. Aksine habere göre şikayetçi olan Kılıçdaroğlu’nun kendisiydi.

Habere göre Kılıçdaroğlu, Sayıştay raporlarında taraflı davranılarak suçluların kayırıldığından ve SSK’yı dolandıranların cezasız kaldığından şikayet ediyor.

Radikal