Dünyanın en saygın 20 erkek ve 20 kadını açıklandı

İngiliz merkezli uluslararası araştırma şirketi YouGov, 30 ülkede 25 bin katılımcıyla yaptığı araştırmada dünyanın en saygın 20 erkek ve 20 kadınını belirledi YouGov’un her yıl yaptığı araştırmanın bu yılki sonuçlarına göre, Microsoft’un k...

Dünyanın en saygın 20 erkek ve 20 kadını açıklandı (9 Mayıs 2016)

İngiliz merkezli uluslararası araştırma şirketi YouGov, 30 ülkede 25 bin katılımcıyla yaptığı araştırmada dünyanın en saygın 20 erkek ve 20 kadınını belirledi

YouGov’un her yıl yaptığı araştırmanın bu yılki sonuçlarına göre, Microsoft’un kurucusu Bill Gates dünyada en çok hayranlık duyulan erkek seçilirken kadınlarda ise ilk sırada Angelina Jolie yer aldı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in dünyada Dalai Lama ve Papa Francesco'dan daha fazla hayranlık uyandırdığı ortaya çıktı.

Merkezi İngiltere'de bulunan internet tabanlı anket şirketi YouGov'un 2016 yılı için hazırladığı "dünyanın en çok hayran olduğu" isimler anketinde Putin geçen yıl bulunduğu onbirinci sıradan altıncı sıraya yükseldi.

Microsoft'un başkanı Bill Gates hayran olunan erkekler listesinin birinci sırayı bu yıl da korudu.

Gates'i sırasıyla ABD Başkanı Barack Obama, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, aktör Jackie Chan ve fizikçi Stephen Hawking takip ediyor.Ankete göre dünyanın en çok hayran olduğu kadın ise oyuncu Angelina Jolie.

Jolie'yi ikinci sırada İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeth, üçüncü sırada ise ABD'de başkanlık yarışını sürdüren Demokrat partili Hillary Clinton izliyor.

Listede Oprah Winfrey ve Michelle Obama da ilk beşe giren isimlerden.

TRUMP DA LİSTEDE

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin aday adayı Donald Trump da en çok hayran olunan ilk 20 ismin içinde yer aldı. Trump listede 18. sırada.

Clinton'un rakibi Demokrat parti aday adayı Berni Sanders da 20. sırada yer aldı.

İş ve siyaset dünyasının dışında Celine Dion, Sandra Bullock, Shakira, Emma Watson ve Taylor Swift gibi eğlence dünyasının isimleri de listeye girdi.

Spor dünyasından David Beckham ve Lionel Messi de anket sonuçlarına göre Papa Francesco'dan daha popüler.

Sonuçlara göre dünyanın en hayran olduğu kadın ve erkekler arasında ilginç isimler de var. İşte dünyanın en saygın 20 erkek ve kadını ile geçen yıla göre performansları: