Dünyanın En Harika 12 Ofisi

Çalışanların işe bağlılıkları, motivasyonu, istek ve verimlilikleri bakımından ofis ortamlarının tasarımı çok önemli Genelde ne yazık ki çoğu ofis ortamları sıradan, sıkıcı ve hatta boğucudur. Ancak bunların tam tersine çok iyi tasarlanmış, bazıları lunaparka bazılar...

Dünyanın En Harika 12 Ofisi (22 Ocak 2014)

Çalışanların işe bağlılıkları, motivasyonu, istek ve verimlilikleri bakımından ofis ortamlarının tasarımı çok önemli

Genelde ne yazık ki çoğu ofis ortamları sıradan, sıkıcı ve hatta boğucudur. Ancak bunların tam tersine çok iyi tasarlanmış, bazıları lunaparka bazıları da ulusal doğa parklarına benzeyen, rengarenk, cıvıl cıvıl, insanın neredeyse eve bile gitmek istemeyeceği harika ofisler de var.

İnsanın bırakın çalışmayı, bakmaya doyamadığı bu ilginç ofisler genelde Google gibi büyük teknoloji markalarına aitler. Elbette mimarlık, tasarım firmalarının ofisleri de çok güzeller.

Tüm bu şirketlerin ortak özellikleri de çalışanların çoğunluğunun gençlerden oluşması. Akıllı, yaratıcı genç yetenekleri çekebilmek ve motivasyonlarını sağlamak için de böyle yenilikçi özgür ofisler tasarlanarak bir rekabet avantajı sunulmaya çalışılıyor.

Stresi ve bütün gün masa başında çalışmanın monotonluğunu azaltmak için eğlenceli ortamlar yaratılıyor. Spor salonları da unutulmuyor elbette.

Personelin daha mutlu ve enerjik çalışmasına büyük katkıda bulunan, yaratıcı işler çıkarmak için esin kaynağı olan bu tasarım harikası 12 ofiste kısa bir tura çıkmaya ne dersiniz?

SELGAS CANO MİMARLIK OFİSİ

GOOGLE

INVENTIONLAND DESIGN FACTORY

PALLOTTA TEAMWORKS

DROPBOX

AIRBNB

FACEBOOK

 

NOKIA

URBAN OUTFITTERS

LEGO

ZYNGA

WHITE MOUNTAIN OFİSİ

Kaynaklar: boredpanda.com, iwan.com, officesnapshots.com, clivewilkinson.com, customspaces.com