‘Dünyanın En Etkili 100 Kadını’ İçerisinde Sadece Bir Türk Var

Dünyanın saygın ekonomi dergilerinden Forbes yılın en etkili 100 kadınını seçti. Birinci sırada Angela Merkel var. Türkiye’den ise tek bir isim listeye girdi. Almanya Başbakanı Angela Merkel, Forbes dergisinin “En Etkili 100 Kadın” listesinde birinci oldu. Geçtiğimi...

‘Dünyanın En Etkili 100 Kadını’ İçerisinde Sadece Bir Türk Var (29 Mayıs 2014)

Dünyanın saygın ekonomi dergilerinden Forbes yılın en etkili 100 kadınını seçti. Birinci sırada Angela Merkel var. Türkiye’den ise tek bir isim listeye girdi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Forbes dergisinin “En Etkili 100 Kadın” listesinde birinci oldu. Geçtiğimiz yıl listede 94. sırada yer alan Güler Sabancı bu yıl sıralamada 60. sıraya yükseldi. Sabancı bu yıl da listedeki tek Türk kadını oldu.

Forbes listeyi 2004 yılından beri yayınlıyor. Geçen sürede Merkel sekizinci kez birinci oldu. ABD’nin FBI Başkanı Janet Ellen, listeye ilk defa girmesine rağmen, ikinci oldu. Hemen ardında, Bill & Melinda Gates Vakfı Başkanı 49 yaşındaki Melinda Gates ve 66 yaşındaki Brezilya Cumhurbaşkanı Dilma Rousseff yer alıyor. Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiulina ilk defa listeye girdi.

İŞTE LİSTEDEKİ İLK 10