Dünya, Düşen Uçaktan Kurtulan 7 Yaşındaki Kızın Hayatta Kalma Mucizesini Konuşuyor

Amerika'dan mucize bir kurtuluş haberi geldi. Kentucky'de 7 yaşındaki kız çocuğu ailesinin öldüğü uçak kazasından kurtuldu, bir buçuk kilometre yürüyerek kazayı haber verdi. Minik kız, babasından öğrendiği teknikleri kullanarak h...

Dünya, Düşen Uçaktan Kurtulan 7 Yaşındaki Kızın Hayatta Kalma Mucizesini Konuşuyor (5 Ocak 2015)

Amerika'dan mucize bir kurtuluş haberi geldi. Kentucky'de 7 yaşındaki kız çocuğu ailesinin öldüğü uçak kazasından kurtuldu, bir buçuk kilometre yürüyerek kazayı haber verdi. Minik kız, babasından öğrendiği teknikleri kullanarak hayatta kaldı.

ABD Federal Havacılık İdaresi, Piper PA-34 model küçük uçağın, motor arızası bildirdikten sonra hava trafik kontrol görevlileriyle irtibatının kesildiğini açıkladı. Polis yetkilisi, kazadan sağ kurtulan 7 yaşındaki bir kızın gece karanlığında 1,5 kilometre yürüyerek uçağın düştüğü yere yakın Lyon kentine gittiğini ve kazayı haber verdiğini söyledi. Uçakla irtibatın kesilmesinden yarım saat sonra Lyon kenti sakinlerinden biri, kanlar içinde kapısını çalan çocuğun ‘Uçak kazası geçirdik. Annemle babam öldüler. Burada kalabilir miyim?’ diye sorduğunu belirtti.

Tüm ailesinin hayatını kaybettiği kazadan tek kurtulan küçük kızın üzerindeki şortla ayağında ayakkabıları da olmadan, düşen uçağın yangınından kuru dalları tutuşturarak meşale yaptığı ve karanlıkta önünü aydınlattığı anlaşıldı.

2 SAAT SONRA BULUNDU

Uçağın enkazı, küçük kızın haber vermesinden yaklaşık iki saat sonra Kentucky gölünün yakınlarındaki ormanlık alanda bulundu. Enkazda pilot ve 4 yolcunun cansız bedeni bulundu. Hayatını kaybeden kişilerin Marty Gutzler (49), eşi Kimberly Gutzler (45) ile 9 yaşındaki kızları Piper Gutzler ve 14 yaşındaki kuzeni Sierra Walder olduğu açıklandı. Adı açıklanmayan küçük kızın da çiftin çocuğu olduğu belirtildi. Yetkililer, kazadan ciddi bir yara almadan kurtulan kızın hastaneye kaldırıldığını belirtti. Florida’dan Illinois eyaletine gittiği bildirilen uçağın neden düştüğü araştırılıyor.