Cumhurbaşkanı Erdoğan da Twitter’a Isınmaya Başladı

Kolombiya'da bir dizi ziyaretlerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi Twitter adresinden ikinci tweet'ini attı. Daha önce Erdoğan'ın resmi Twitter adresinden atılan tweet’ler danışmanları tarafından hazırlanıyordu. Erdoğan’ın bundan sonra kendi attığı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Twitter’a Isınmaya Başladı (11 Şubat 2015)

Kolombiya'da bir dizi ziyaretlerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi Twitter adresinden ikinci tweet'ini attı.

Daha önce Erdoğan'ın resmi Twitter adresinden atılan tweet’ler danışmanları tarafından hazırlanıyordu. Erdoğan’ın bundan sonra kendi attığı tweet’lerin belli olması için sonuna 'RTE' yazacağı açıklanmıştı. Erdoğan, sonunda 'RTE' ibaresi olan ilk tweet'ini ise 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü'nde atmıştı.

Erdoğan'ın ikinci tweet’i ise bu sabah saatlerinde geldi. Erdoğan tweetinde "Kolombiya'ya yaptığım ziyaretin verimli neticeler doğuracağına inanıyor, güzel ev sahipliği için CB Sn @JuanManSantos'a teşekkür ediyorum RTE” ifadelerine yer verdi.

Erdoğan’ın kendi yazdığı belirtilen ‘RTE’ imzalı tweet’ler Türkçe ve İngilizce olarak paylaşılıyor.

Guardian: ''Anti-Tweet lider ilk tweet'ini attı"

İngiliz Guardian gazetesi de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hesabından atılan ilk tweet ile ilgili olarak yayınladığı haberde, ''Anti-Tweet lider ilk tweet'ini attı." başlığını kullandı.

Guardian, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hesabından atılan ilk tweet ile ilgili olarak ''Türkiye'nin teknoloji fobili cumhurbaşkanı ilk tweet’ini atarak Twitter'e düşmanlığını en sonunda kaybetti mi?'' diye yazdı. Guardian ayrıca hükümetin geçen yıl Mart ayında Twitter ve Youtube'u yolsuzluk skandalıyla ilgili kayıtları yaydığı gerekçesiyle bir süre kapattığını da ekledi.

Daha önce Twitter’la arası iyi değildi

Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce Twitter’la arası pek iyi değildi. Erdoğan Başbakanlığı döneminde Twitter için önce “kakara makara”, sonra da “baş belası” demişti. Geçen yıl Mart ayında Bursa’da yaptığı bir konuşmada da yine Twitter’ı hedef almış ve ‘kökünü kazıyacağız” demişti. Twitter kullanımı ile ilgili bir soruyu da, 'mesaj atacak kadar boş vaktim yok' diye yanıtlamıştı. Ancak Nisan 2013’te katıldığı başka bir toplantı da ise, “sosyal medyayı en az onlar kadar iyi kullanmalıyız” vurgusunu da yapmıştı.