CNBC-e Kapanıyor Yerine TLC Geliyor

CNBC-e'yi satın alan Discovery Communications, TLC adlı yeni bir kanalla yayına devam edecek Türkiye’de Game of Thrones, Arrow, Big Bang Theory ve The Walking Dead gibi bol ödüllü yabancı dizileri yayınlayan CNBC-e kanalı satışın ardından Kasım ayında kapan...

CNBC-e Kapanıyor Yerine TLC Geliyor (8 Ekim 2015)

CNBC-e'yi satın alan Discovery Communications, TLC adlı yeni bir kanalla yayına devam edecek

Türkiye’de Game of Thrones, Arrow, Big Bang Theory ve The Walking Dead gibi bol ödüllü yabancı dizileri yayınlayan CNBC-e kanalı satışın ardından Kasım ayında kapanıyor.

CNBC-e kanalını Doğuş Medya Grubu’ndan satın alan Discovery Communications, eğlence ve “yaşam tarzı” kanalı TLC’nin Türkiye’de yayına gireceğini duyurdu. Kasım ayında yayına başlayacak olan yeni kanal, CNBC-e’nin yerini alacak. Kanalın, “uluslararası kurgu ve gerçeğe dayalı eğlence programlarından oluşan bir içerik”te yayın yapacağı belirtiliyor. Gündüz kuşağında gösterilen ekonomi haberleri artık yayın akışında yer almayacak.

Discovery Networks CEEMEA Gelişen Ülkeler Reklam Müdür Naomi Powell yaptığı açıklamada, “Türkiye operasyonumuzda yepyeni bir dönem başlıyor. Discovery Avrupa’da pek çok alanda hem ücretli hem de ulusal kanalları başarı ile yönetiyor. TLC, inanılmaz bir çeşitliliğe sahip benzersiz içeriği ile Discovery Channel, Animal Planet ve Discovery Science’yi kapsayan güçlü portföyümüze değer katacak. TLC, Türkiye’nin beklediği bir kanal. Kasım ayında kanalımızı seyircilere ve ticari ortaklarımıza sunmayı iple çekiyoruz” dedi.

Türkiye yeni bir eğlence kanalı ile tanışacak

Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen ise “Doğuş Yayın Grubu olarak, Discovery Communications’ın TLC gibi çok güçlü bir marka ile Türk pazarını, eğlencenin değişik alanlarında son trendleri yakalayan yepyeni bir kanalla tanıştıracağına inanıyoruz. Kanalın güçlü ve kapsamlı içeriği sayesinde seyirciler, TLC Türkiye’ye adeta bağımlı olacak ve kanal kendi türünde şüphesiz ki lider olarak konumlanacak. Discovery ile farklı projelerde de yan yana çalışmayı ve Türk seyircilere yeni sürprizler sunmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Popüler diziler de yayınlanacak

Mutlaka görülmesi gereken ‘yaşam tarzı’ ve hakikate dayalı içerik sunan eğlence programlarına ek olarak global arenada ses getiren yapımları sunacak olan TLC Türkiye, Amerikan Fear the Walking Dead ve Aquarius ile İngiliz Poldark gibi diziler vaat ediyor. Fear the Walking Dead’in Amerika’da yapılan ilk gösterimi, 10,1 milyon seyirci ile televizyon tarihine geçti ve kablolu yayın tarihinde toplam seyircide bir numaralı ilk gösterim oldu. İngiltere’nin hit dizilerinden Poldark ise ilk gösteriminde 7 milyona yakın izleyici yakaladı.

Yayın akışı nasıl olacak?

Gündüz akışı, ağırlıklı olarak Oprah Prime, Cake Boss ve Say Yes to the Dress gibi “yaşam tarzı”na odaklanan programlardan oluşacak. Prime Time’da ise; Kasım ayında kanalda prömiyer yapacak olan Fear the Walking Dead ve Aquarius gibi büyük hitleri de içeren en yeni ve en iyi uluslararası kurmaca dram, komedi ve gerçek hayata dayalı programlar yer alacak.

TLC, CNBC-e’nin, Hannibal, Vikings, Hot In Cleveland, Two Broke Girls, Mike & Molly ve The Following gibi bazı hit dizilerini yayınlamaya devam edecek.

TLC, Discovery Channel’da yer alan Running Wild with Bear Grylls ve Joel Lambert ile Manhunt gibi bazı popüler ve eğlenceli şovlarını yayınından sonra gösterecek, böylece bu içeriğini daha fazla seyirci ile paylaşmış olacak.