Boğaziçi Üniversitesi’nde Nazım Hikmet Araştırma Merkezi Kuruldu

Boğaziçi Üniversitesi bünyesinde Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu. Boğaziçi Üniversitesi UYGAR Uygulama ve Araştırma Merkezleri bünyesinde kurulan Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi ’nin görevlerini içeren yönetmelik ...

Boğaziçi Üniversitesi’nde Nazım Hikmet Araştırma Merkezi Kuruldu (29 Ocak 2014)

Boğaziçi Üniversitesi bünyesinde Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu.

Boğaziçi Üniversitesi UYGAR Uygulama ve Araştırma Merkezleri bünyesinde kurulan Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi ’nin görevlerini içeren yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, merkez Nazım Hikmet ve eserleriyle ilgili araştırma, inceleme, uygulama ve geliştirme çalışmaları ve projeleri yapacak.

Üniversitenin Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) ve diğer birimleri ile işbirliği ve ortak çalışmalar gerçekleştirecek. Ulusal ve uluslararası kuruluşlar ile işbirliği de yapacak olan merkez, ortak çalışmaları özendirecek ve organize edecek.

Merkez ayrıca Nazım Hikmet ve eserlerine ilişkin konferans, kongre ve bilimsel toplantılar düzenleyerek yayınlar yapacak. Merkezin görevleri arasında “Kamu ve özel kuruluşlara danışmanlık hizmeti vermek” de yer aldı.

Nazım Hikmet ile ilgili bilimsel yayınlarda bulunacak olan merkezin organları; müdür, yönetim kurulu ve danışma kurulundan oluşuyor.

Merkez’in müdürlüğüne Prof. Dr. Nüket Esen getirildi. Müdür Yardımcılıklarını ise Yrd. Doç. Dr. Köksal Seyhan ve Yrd. Doç. Dr. Hande Tekdemir yapacak.