BKM, Kelebeğin Rüyası’nın Oscar Alması İçin Kesenin Ağzını Açtı!

‘Kelebeğin Rüyası’ filmini yeniden montajlayan BKM, yapımın ABD’deki lobi faaliyetleri için de 1.6 milyon TL’lik bütçeyi gözden çıkardı. Kelebeğin Rüyası Oscar yolunda iddialı… Filmi yeniden montajlayan yapımcı şirket BKM, şimdi de Türkiye’yi dev organizasyonda t...

BKM, Kelebeğin Rüyası’nın Oscar Alması İçin Kesenin Ağzını Açtı! (17 Ekim 2013)

‘Kelebeğin Rüyası’ filmini yeniden montajlayan BKM, yapımın ABD’deki lobi faaliyetleri için de 1.6 milyon TL’lik bütçeyi gözden çıkardı.

Kelebeğin Rüyası Oscar yolunda iddialı… Filmi yeniden montajlayan yapımcı şirket BKM, şimdi de Türkiye’yi dev organizasyonda temsil edecek filmin tanıtımı için atağa kalkıyor.

Uluslararası bilinilirliğin farkında olan şirket ‘oyunu kuralına göre oynamak’ için kesenin ağzını açtı. Tören sürecinde tanıtım ve lobi faaliyetlerini yürütmek üzere iki uzman ajansla anlaşıldı.

Alanında bir rekor!

Ajanslardan her birine, bu faaliyetler için yaklaşık 400 bin dolar ödenecek! Totalde neredeyse 1.6 milyon lirayı Amerika’daki tanıtıma ayıran şirket, film için de yaklaşık 28 milyon lira harcamıştı.

Türkiye’de ilk kez bu büyüklükte bir tanıtım bütçesinin altına imzasını atan BKM, geçtiğimiz yıl vizyonda olan birçok filmin toplamdaki bütçesini geride bırakmış oldu. (Akşam)