Bir Yenilik de Twitter’dan!

Twitter son yaptığı güncelleme ile direkt mesajlaşmaya görsel ekleyebilme özelliğini getirdi Yılsonuna yaklaşırken sosyal ağların üst üste yaptıkları güncellemeler hız kesmeden sürüyor. Instagram’ın özellikleri arasına mesajlaşmayı eklemesinden sonra bu konuda bir yenilik...

Bir Yenilik de Twitter’dan! (20 Aralık 2013)

Twitter son yaptığı güncelleme ile direkt mesajlaşmaya görsel ekleyebilme özelliğini getirdi

Yılsonuna yaklaşırken sosyal ağların üst üste yaptıkları güncellemeler hız kesmeden sürüyor. Instagram’ın özellikleri arasına mesajlaşmayı eklemesinden sonra bu konuda bir yenilik de Twitter’dan geldi.

Son güncelleme ile birlikte artık özel mesaj ya da DM atarken fotoğraf eklenebilecek. Güncelleme öncesi DM yoluyla fotoğraf paylaşımı söz konusu değildi. Fotoğraf göndermek için mesaj yazılan kutunun sol altında bulunan fotoğraf makinesi ikonuna tıklamanız yeterli.

Bunun dışında arama ve mesajlar butonları üst kısımda yer alırken, anabaşlıklar da alt menüde dizilmiş durumda. Güncelleme hem Android hem iOS kullanıcılarına sunuldu.

Twitter Ekim ayında da, bir kişiye direkt mesaj atmak için onun da sizi takip etmesi zorunluluğunu kaldırmıştı. Bir kullanıcıya direkt mesaj atabilmek için onu takip etmeniz yeterli hale getirilmişti.