Bir Bu Eksikti: Havada Duran Hoparlör

Bluetooth 4.0 bağlantılı, 15 saat kesintisiz 110 dB gücünde stereo ses verebilen ve kendi etrafında dönen havalı bir teknoloji ürünü Taşınabilir multimedya cihazları çeşitlenip çoğaldıkça bunlarla uyumlu çalışabilen ilginç yeni hoparlörler de raflardaki yerlerini alıyor. .S...

Bir Bu Eksikti: Havada Duran Hoparlör (27 Ağustos 2014)

Bluetooth 4.0 bağlantılı, 15 saat kesintisiz 110 dB gücünde stereo ses verebilen ve kendi etrafında dönen havalı bir teknoloji ürünü

Taşınabilir multimedya cihazları çeşitlenip çoğaldıkça bunlarla uyumlu çalışabilen ilginç yeni hoparlörler de raflardaki yerlerini alıyor. .Son olarak Kaliforniya merkezli Om Audio, yeni geliştirmiş olduğu benzersiz hoparlörünü duyurdu. Evde müzik dinlemeyi seven kullanıcılara yönelik tasarlanan Om/One adlı taşınabilir olan cihaz, dünyanın ilk havada durabilen hoparlörü olarak dikkat çekiyor.

Taşınabilir ve belli bir yüksekliğe kadar havada durabilen Om/One adlı hoparlör, akıllı telefon ya da aygıtlara Bluetooth 4.0 aracılığıyla bağlanıyor. Hoparlör 15cm çapa ve 4cm yükseliğe sahip. Kaide ise 4cm x 3cm ölçülerinde ve 1kg ağırlığında.

İçerisinde 75mm ses sürücüsü barındıran Om/One Bluetooth 4.0 üzerinden çevredeki cihazlara bağlanabiliyor. İsterseniz sadece hoparlörü alarak yanınızda taşıyabilir dış mekanlarda da kullanabilirsiniz.

Bu sistemden iki adet alırsanız bir stereo ses efekti ortaya çıkıyor. Ayrıca Tip 1 mikrofonu sayesinde eller serbest görüşme de yapabiliyorsunuz.

Kullanıcılarına kablosuz müzik keyfi vaat eden cihazın oldukça temiz ve net ses verdiği belirtiliyor. Endüstriyel tasarımcılar ve ses mühendislerinden oluşan ekip tarafından tasarlanan cihazda iki adet stereo hoparlör ve bir adet mikrofon bulunuyor. Küre şeklinde tasarıma sahip olan hoparlör 15 saatlik pil ömrüne sahip. Om/One 179$ fiyat etiketi ile satışa sunulmuş durumda.