Bakan’dan Akıl Almaz Öneri: “İstanbul’un Suyunu Keselim”

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’ndan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a öneri: “Bir gün suyu keselim, eski İstanbul buydu diye hatırlatalım” Melen Barajı’nın temel atma töreninden sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Eroğlu, barajd...

Bakan’dan Akıl Almaz Öneri: “İstanbul’un Suyunu Keselim” (6 Mart 2014)

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’ndan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a öneri: “Bir gün suyu keselim, eski İstanbul buydu diye hatırlatalım”

Melen Barajı’nın temel atma töreninden sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Eroğlu, barajdaki kuraklık riskinin sorulması üzerine, “Bazı arkadaşlar bilmiyor. Alibeyköy’de resim çekiyor ’kurumuş’ diyor. Alibeyköy aktarma barajıydı, transfer barajıydı. Alibeyköy barajının İstanbul için kıymeti harbiyesi kalmadı” dedi.

Eroğlu’nun İstanbul’un eski günlerini hatırlatmak için “Bir gün suyu keselim, eski İstanbul buydu diye hatırlatalım” önerisine, Kadir Topbaş,  “İstanbul’a kıyamayız” şeklinde yanıt verdi. Eroğlu da Topbaş’ın yanıtı üzerine “Bir saat dahi kesintiye razı değil, ne gerekiyorsa yaparız” şeklinde açıklama yaptı.