Bahar Gelmekte Nazlanıyor!

Soğuk ve yağışlı hava hafta sonuna kadar etkili olmaya devam edecek, Pazar gününden itibaren Batı’dan başlayarak hava sıcaklığı artacak. Sürmekte olan soğuk ve yer yer yağışlı havaya yarın Balkanlar üzerinden gelecek bir yenisi daha eklenecek. Cuma gün...

Bahar Gelmekte Nazlanıyor! (19 Mart 2015)

Soğuk ve yağışlı hava hafta sonuna kadar etkili olmaya devam edecek, Pazar gününden itibaren Batı’dan başlayarak hava sıcaklığı artacak.

Sürmekte olan soğuk ve yer yer yağışlı havaya yarın Balkanlar üzerinden gelecek bir yenisi daha eklenecek. Cuma gündüz başlayacak yağmur gece ve Cumartesi sabahının erken saatlerinde sulu kar, yüksek yerlerde ise kısa süreli kar yağışlarına dönüşebilir.

Soğuk ve yağışlı sistem, Pazar günü Doğu bölgelerinde etkili olduktan sonra ülkeyi terk edecek. Türkiye, Pazartesi günü Batı bölgelerinden itibaren ılık ve yağışlı yeni bir sistemin etkisine girecek.

Mevsim normallerinin altına düşen hava sıcaklıkları, pazar gününe kadar azalmaya devam edecek, pazar günü batı bölgelerden başlayarak gelecek hafta yurt genelinde artacak ve mevsim normalleri civarında seyredecek.

Önümüzdeki hafta ortasından diğer haftanın başına kadar hava ılık ancak ay sonuna denk gelen hafta sonu yine sağanak yağış var. Nisan ayının ilk günlerinde ise hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde olması bekleniyor.

Bölgelerimize göre 5 günlük haritalı hava tahmini:

Kaynak: MGM

İstanbul için 7 günlük hava tahmini:

Kaynak: ntvhava.com