Ayrılsak da Beraberiz!

Boşanma davası süren kocasının e-posta ve Facebook hesaplarına girerek, profil bilgilerini değiştirdiği öne sürülen kadın hakkında 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Habertürk’ten Sedef Şenkal Demir’in haberine göre, anlaşamadıkları için ayrı yaş...

Ayrılsak da Beraberiz! (24 Ekim 2013)

Boşanma davası süren kocasının e-posta ve Facebook hesaplarına girerek, profil bilgilerini değiştirdiği öne sürülen kadın hakkında 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Habertürk’ten Sedef Şenkal Demir’in haberine göre, anlaşamadıkları için ayrı yaşamaya başlayan Semih Yaman (38), eşi Sinem Yaman (37) hakkında kendisine ait e-posta ve Facebook hesaplarına 4 ay boyunca girdiği, Facebook’taki profil resmini değiştirdiğini iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Adli Bilişim Büro Amirliği’nce düzenlenen inceleme raporunda, genç kadının ayrı yaşadığı eşinin hesaplarına girdiği tespit edildi. Sinem Yaman hakkında “Bir bilişim sisteminin bütününe veya bir kısmına, hukuka aykırı olarak girerek verileri değiştirmek” suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

“Hesaplarımız ortaktı”

Anadolu Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen davada eşiyle 2012 Kasım ayından itibaren ayrı yaşadıklarını, eşinin evden ayrılırken şifrelerini bir kağıda yazarak bıraktığını anlatan Sinem Yaman, “Söz konusu mail hesabını ortak açmıştık. Eşimin Facebook’unu da herkes gibi şifresiz olarak takip ettim. Profiline girmedim. Ayrıca profiline bir kadın resmi de yerleştirmedim” dedi.

“Boşanma delili olarak”

Semih Yaman’ın avukatı Emine Öztürk davaya konu olan Facebook hesabına yüklenen resimlerin boşanma davasına Sinem Yaman tarafından delil olarak sunulduğuna dikkat çekerek, “Ayrılmalarına rağmen sanık eşinin hesaplarına girerek onun her hareketini takip etmiş, bilgilerini alarak kullanmıştır” dedi. Mahkeme hakimi dosyayı bilişim uzmanı bilirkişiye göndererek duruşmayı erteledi.