Avukatların Fendi Taksim Yasağını Deldi!

Avukatlar, İstiklal Caddesi’ndeki yürüyüş yasağını protesto ettiler İstanbul Barosu önünde toplanan avukatlar, 1 Mayıs’tan itibaren Taksim ve İstiklal Caddesi’nde yürüyüş yapılmasının polis tarafından engellenmesini yaptıkları yürüyüş ile protesto etti. Çağ...

Avukatların Fendi Taksim Yasağını Deldi! (22 Mayıs 2013)

Avukatlar, İstiklal Caddesi’ndeki yürüyüş yasağını protesto ettiler

İstanbul Barosu önünde toplanan avukatlar, 1 Mayıs’tan itibaren Taksim ve İstiklal Caddesi’nde yürüyüş yapılmasının polis tarafından engellenmesini yaptıkları yürüyüş ile protesto etti.

Çağdaş Hukukçular Derneği, Demokrasi için Hukukçular, Adalet için Hukukçular ve Çağdaş Avukatlar grubu üyesi avukatlar, Taksim’de gösteri ve yürüyüş yasağını bildiri dağıtarak protesto etti.

Avukatlar baro önünden Taksim meydanına kadar yürüyüş gerçekleştirdi. Bir yandan yürüyen bir yandan da vatandaşlara bildiri dağıtan avukatlar “Toplantı ve Gösteri Yürüyüş Haktır; Engellenemez” yazılı pankart ile Taksim meydanına çıktı. Avukatlar “Taksim 1 Mayıs Meydanıdır Engellenemez, Taksim Yasağı Hukuksuzdur” şeklinde slogan attı.

Yürüyüş sırasında İstiklal Caddesi’nde ve Taksim Meydanında hiçbir resmi polisin bulunmaması dikkat çekti. Avukatlar adına bir basın açıklaması yapan Avukat Şerife Ceren Uysal “AKP Hükümeti, 1 Mayıs 2013 tarihinde işçi ve emekçilere Taksim Meydanını bir kez daha yasakladı. Polis güçleri iliyle 1 Mayıs’ı kana buladı. Birçok insan yaralandı. Bazıları ölümcül yaralar aldılar. Gerekçe ise can güvenliğini korumaktı. AKP Hükümeti bu politikalardan derhal vazgeçmelidir. Türkiye yarı açık bir hapishaneye dönüştürülmüştür. Baskı ve terör şiddetlenmiştir. Tüm baskılar son bulmalıdır” dedi.

yurtgazetesi.com