Avea ve TTNET’i bünyesine katan Türk Telekom’un yeni hedefleri

Avea, TTNET ve Tivibu markaları Türk Telekom çatısı altında tek marka olarak toplandı Türk Telekom CEO’su Rami Aslan, yeni logonun da ilk kez tanıtıldığı toplantıda, “bu gelişmenin, uzun koşunun etaplarından biri olduğunu” söyledi. Yenilenen mar...

Avea ve TTNET’i bünyesine katan Türk Telekom’un yeni hedefleri (26 Ocak 2016)

Avea, TTNET ve Tivibu markaları Türk Telekom çatısı altında tek marka olarak toplandı

Türk Telekom CEO’su Rami Aslan, yeni logonun da ilk kez tanıtıldığı toplantıda, “bu gelişmenin, uzun koşunun etaplarından biri olduğunu” söyledi. Yenilenen marka kimliğiyle ve “Tek Telekom, Türk Telekom” sloganıyla “Türk Telekom”, iletişim ve eğlence dünyasına yepyeni bir soluk getireceğini belirtiyor.

Sevis sağlayıcısı Avea olan akıllı telefonlarda artık Türk Telekom yazacak.

Marka birleşmesini, işgücünde hiçbir kesintiye gitmeden, servislerde herhangi bir aksama yaşamadan tamamladıklarına dikkat çeken Türk Telekom CEO’su Rami Aslan, bu sayede artık çok daha fazla hareket halinde olan müşterilerine herhangi bir yerden dünyaya bağlanma imkanını, birden fazla cihaz ve hizmet kanalıyla sunabileceklerini vurguladı.

206 bin kilometre fiber altyapı

Bu birleşmeyle tek noktadan hizmet sunacaklarını aktaran Aslan, "Dijital devrim yapmak istiyoruz. Logo değişikliğiyle yeniliğimizi tamamladık. 206 bin kilometre fiber altyapıya kavuştuk. Bu mevcut fiber hattın yüzde 80'ini temsil ediyor. Son 10 yılda 20 milyar TL'den fazla yatırım yaptık. 81 ilde fiber ağımız mevcut. 34 bin çalışan ve 37 milyon aboneye sahibiz. GSM, internet ve televizyon yayını tek bir kaynaktan sunulacak. Bugün itibariyle birleştirici güç Türk Telekom. Yeni bir sayfa açıyoruz" diye konuştu.

“4.5G'nin lideri olacağız”

Fiber altyapının gücünü mobil iletişime de taşıyacaklarını kaydeden Aslan, şöyle dedi:

"206 bin kilometrelik fiber altyapımız, Nisan 2016'da hayata geçecek 4.5G iletişim noktalarını besleyecek olan kökleri oluşturacak. Fiber altyapımız ve sahip olduğumuz, '4.5G' için kritik öneme sahip 1800 MHz bandındaki en yüksek kapasite ve abone başına düşen en yüksek frekans paketleriyle nisan ayında başlayacak ghc v4.5G'de sektörde değişimin öncüsü, '4.5G'nin rakipsiz lideri olacağız. Yeni '4.5G 'mobil dünyası Türk Telekom'un fiber gücü üzerinde yükselecek. Sadece '4.5G'nin değil, tüm yeni nesil mobil teknolojilerin de lideri olacağız. 5G'nin yol haritasını çıkarmak üzere oluşturulan uluslararası konsorsiyuma Türkiye'den davet edilen tek şirket olmamız ve 5G ile ilgili yapmış olduğumuz patent başvurularımız, öncülük vizyonumuzun en somut kanıtıdır."

“4K teknolojilerini sunacak”

Türk Telekom'un güçlü fiber altyapısıyla Türkiye'deki TV yayıncılığında da köklü değişime yol açacağını vurgulayan Aslan, "Türkiye'nin en zengin TV içeriğinin sağlayıcısı olarak müşterilerimize 4K teknolojisini de sunacağız. Müşterilerimiz, 3 yıl boyunca yayın haklarına sahip olduğumuz 'UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi' maçlarını 4K formatında izleme imkanını yakalayacak" dedi.

Tek marka altında birleşen Türk Telekom’un müşterileri; mobil, internet, ev telefonu ve TV hizmetlerine artık tek mağazadan, tek çağrı merkezinden ve tek internet sitesinden erişecek.

Avea, TTNET ve Türk Telekom’un mobil, internet, ev telefonu ve TV hizmetleri, 27 Ocak 2016 itibariyle “Türk Telekom” tek markasıyla müşterilere sunulacak.

2004 yılında Aria-Aycell birleşmiş, Avea doğmuştu

Aria-Aycell evliliği 2004 yılında ‘Avea’ adlı ana markasını yaratmış, Aria ve Aycell'in ayrı ayrı sürdürdüğü markalarının yerini Avea almıştı. Avea markası, Aria ve Aycell’in baş harflerinin arasına ‘ve’ takısının konması ile oluşturulmuştu.

Türk Telekom’un yeni vizyonu

Avea ve TTNET'i bünyesine katarak tek bir güç haline gelen Türk Telekom, gelecekte kullanıcılara ne gibi hizmetler sunacak?

ShiftDelete.Net, yenilenen Türk Telekom'un yeni vizyonu hakkında Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO'su Erkan Akdemir ile konuştu.