Arjantin’de Helikopterlerin Çarpışma Anı Kamerada

Arjantin’de Fransız Survivor programı “Dropped” adlı televizyon realite şovunun çekimini yapan ekibi taşıyan iki helikopterin çarpışması sonucu 10 kişi yaşamını yitirdi. Yerel yetkililerin açıklamalarına göre, Buenos Aires’in bin 170 k...

Arjantin’de Helikopterlerin Çarpışma Anı Kamerada (10 Mart 2015)

Arjantin’de Fransız Survivor programı “Dropped” adlı televizyon realite şovunun çekimini yapan ekibi taşıyan iki helikopterin çarpışması sonucu 10 kişi yaşamını yitirdi.

Yerel yetkililerin açıklamalarına göre, Buenos Aires’in bin 170 kilometre kuzeybatısında Villa Castelli bölgesinde meydana gelen kazada helikopterlerde bulunan 10 kişiden kurtulan olmadı.

Ölenlerden 8′inin ise Avrupa’da çeşitli ülkelerde gösterilen “Dropped” isimli Tv programını çeken 8 Fransız vatandaşı olduğu kaydedildi.

Ölen Fransızlardan üçünün ünlü sporcular Florence Arthaud, Camille Muffat ve Alexis Vastine olduğu öğrenildi.

Olayın ardından Fransa Cumhurbaşkanı Francis Hollande bir açıklama yaparak “Yurttaşlarımızın ölümü bizde muazzam bir üzüntü yaratmıştır” dedi.

Fransa spordan sorunlu devlet bakanı Thierry Braillard : “Gerçekten çok üzgünüm. Fransa sporu bu sabah üç yıldızını yitirmiştir” dedi.

Kazanın nedenine ilişkin ise açıklama yapılmadı. Çarpışmanın meydana geldiği bölgenin Arjantin ile Şili’yi ayıran Andes dağları olduğu ve seyrek yerleşim bulunduğu belirtildi.

İki helikopterin havada çarpıştığı kaza anı kameralara böyle yansıdı.