Amerika Değil İran Cumhurbaşkanı!

Bir devlet başkanı başında beyzbol şapkası, üzerinde eşofmanlar, ayağında spor ayakkabıları ile hafta sonu yaptığı treking görüntülerini Instagram’da paylaştı. Hayır Obama değil, İran Cumhurbaşkanı Ruhani! İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin sosyal medya açılımı t...

Amerika Değil İran Cumhurbaşkanı! (8 Aralık 2013)

Bir devlet başkanı başında beyzbol şapkası, üzerinde eşofmanlar, ayağında spor ayakkabıları ile hafta sonu yaptığı treking görüntülerini Instagram’da paylaştı. Hayır Obama değil, İran Cumhurbaşkanı Ruhani!

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin sosyal medya açılımı tüm hızıyla sürüyor. Hafta sonu Instagram’da paylaştığı fotoğraflar tüm dünyada şaşkınlık yarattı.

Bütün dünyanın kendisini sarık ve cübbesiyle görmeye alışkın olduğu İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin, spor kıyafetlerle ve beyzbol şapkasıyla verdiği pozlar yayımlandı.

İran Cumhurbaşkanlığı’nın paylaştığı fotoğraflarda, Ruhani başkent Tahran’a hâkim tepelerde spor kıyafet içinde dolaşıp halkla sohbet ederken görülüyor.

Fransız haber ajansı AFP, fotoğrafların, Ruhani’nin dostça ve sıcak bir görünüm çizme çabalarının bir devamı olduğu yorumunda bulundu.

Haziran ayında gerçekleşen seçimlerle Mahmud Ahmedinecad’dan cumhurbaşkanlığı görevini devralan Hasan Ruhani, ülke içinde ve dışında çeşitli eleştirilerle karşılaşan rejimin sert üslubunu değiştirme çabalarıyla dikkat çekiyor.

Özellikle nükleer programla ilgili müzakere sürecinde ve Cenevre’de sağlanan anlaşmayla popülaritesi daha da artan Ruhani, İran içinde de özgürlükçü adımlar atmaya çalışıyor.

Ülkede en üst otorite konumunda bulunan Dini Lider Ali Hamaney’in de Ruhani’ye karşı direkt tavır almaması, muhafazakar kesimlerin eleştirilerinin sınırlı düzeyde kalmasına neden oluyor.