AKP+CHP Koalisyonu Olasılığı Artıyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu, NTV’de katıldığı programda, koalisyon için CHP'yle yöntemde anlaştıklarını söyledi.  Başbakan Ahmet Davutoğlu, koalisyon görüşmelerinin ardından ilk turuna ilişkin değerlendirmede bulundu. Davutoğlu, "Seç...

AKP+CHP Koalisyonu Olasılığı Artıyor (15 Temmuz 2015)

Başbakan Ahmet Davutoğlu, NTV’de katıldığı programda, koalisyon için CHP'yle yöntemde anlaştıklarını söyledi. 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, koalisyon görüşmelerinin ardından ilk turuna ilişkin değerlendirmede bulundu. Davutoğlu, "Seçim barajının düşürülmesinden yanayım. Hükümet protokolünde barajın düşmesini önereceğiz" dedi.

Dün gece, Oğuz Haksever'in yönetiminde NTV ekranlarında Siyasi İşler Özel programında Mustafa Karaalioğlu ve Murat Yetkin'in sorularını yanıtlayan Başbakan Davutoğlu, koalisyon için CHP'yle yöntemde anlaştıklarını söyledi. Davutoğlu, "İlk turu çok başarılı buluyorum. CHP'de daha ileri bir aşamadayız. Yöntemde anlaştığımız için CHP uygun gördü ve başlayabiliriz dedi" ifadelerini kullandı.

Seçim barajı düşürülmeli

Başbakan Davutoğlu ayrıca yüzde 10’luk seçim barajı konusunda da, “Biz kesinlikle seçim barajının düşürülmesinden yanayız. Hükümet protokolünde barajın düşürülmesini önereceğiz” dedi.

Ufukta AKP+CHP koalisyonu görünüyor!

Başbakan ve AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun bu sözleri, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ana muhalefet partisi olmayı tercih edeceklerini belirtmesi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da son günlerde iktidara karşı söylemlerini yumuşatarak değiştirmesi, AKP+CHP koalisyonu olasılığını arttırıyor.