Adana Valisi Öyle Bir Söz Söyledi ki, TDK Sitesi Çöktü!

Atatürk’ün ölümünün 75. yılı anma töreni sırasında, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş yurttaşlar tarafından protesto edildi. Son günlerde kızlı erkekli öğrenci evleri konusundaki ‘talimat alındı gereğini yaparız’ çıkışı ile ve Adana’da yakalanan bir TIR d...

Adana Valisi Öyle Bir Söz Söyledi ki, TDK Sitesi Çöktü! (11 Kasım 2013)

Atatürk’ün ölümünün 75. yılı anma töreni sırasında, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş yurttaşlar tarafından protesto edildi.

Son günlerde kızlı erkekli öğrenci evleri konusundaki ‘talimat alındı gereğini yaparız’ çıkışı ile ve Adana’da yakalanan bir TIR dolusu mühimmat sonrasında yaptığı açıklamalarla gündeme gelen Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, bugün de vatandaşlarla yaşadığı tartışma ile gündeme geldi. Vali Coş kendisini protesto eden ve ‘Allah belanı versin’ dediğini öne sürdüğü bir vatandaşı korumalarına işaret ederek kameralar önünde ‘alın o gavatı’ dedi.

Protestolar üzerine öfkeyle makam aracından inen Coş’un, “Allah belanı versin diyen o gavatı getirin” dediği iddia edildi.

Coş, tören sonrası DHA muhabirinin sorularını yanıtladı ve, “Ben gavat kelimesini kullanmam. Kavas demiş olabilirim” dedi. Bu kelimeyi de ’yürüyen, hizmet eden, gezinen adam’ anlamında söylediğini ve sık kullandığını belirtti.

Adana Valisinin açıklamaları üzerine TDK’nın internet sözlüğünde o kelimeyi aradı. Ancak TDK’nın sözlüğü ‘Gavat’ kelimesini arayan  ziyaretçilerine yoğunluk nedeniyle siteye uzun süre ulaşılamadı.