5 Yaşında Hiç Yardım Almadan 35 Dakika Uçak Kullandı

Çinli He Yide, 5 yaşında yardım almadan uçak kullanarak dünyanın en genç pilotu ünvanı ile Guinness Rekorlar Kitabı‘na girdi “Duoduo” lakaplı genç pilot, Pekin Vahşi Yaşam Parkı‘ndan havalandığı pervaneli uçakla 35 dakikalık bir uçuş gerçekleştirdi. ...

5 Yaşında Hiç Yardım Almadan 35 Dakika Uçak Kullandı (3 Eylül 2013)

Çinli He Yide, 5 yaşında yardım almadan uçak kullanarak dünyanın en genç pilotu ünvanı ile Guinness Rekorlar Kitabı‘na girdi

Duoduo” lakaplı genç pilot, Pekin Vahşi Yaşam Parkı‘ndan havalandığı pervaneli uçakla 35 dakikalık bir uçuş gerçekleştirdi. Çocuğun Babası He Liesheng, oğlunun uçak kullanabilecek kadar cesaretli olmasını ve yeni keşifler yapma merakını geliştirmek istediğini söyledi.

Yide’nin geçtiğimiz yıl New York’ta eksi 13 derecede karlar üzerinde yarı çıplak bir şekilde koşarken çekilen görüntüleri internette yüz binlerce kişi tarafından izlenmiş, hatta çocuğun ailesi bu yüzden sert eleştirilere maruz kalmıştı.

Çin medyasında yer alan haberlerde, Yide’nin daha önce uluslararası bir yat müsabakasına katıldığını, fırtınalı bir dönemde de Fujiyama Dağı‘na tırmandığı belirtildi. Haberlerde, Yide’nin babasının, çocukların eğitiminde kullandığı eğitim metotlarından dolayı “Kartal Baba” olarak atlandırıldığı ifade edildi.