14 Şubat Provası: İnsansız Hava Aracı Bu Kez ‘Hayırlı’ Bir İş İçin Kullanıldı

İzmir’de yaşayan 24 yaşındaki Okan Okay, 5 yıldır görüştüğü Merve Kayabaşı’na son derece ilginç bir evlilik teklifinde bulundu. Sürpriz için havadan video ve fotoğraf çekimi yapan özel bir reklam şirketi ile anlaşan Okay, uzaktan kumanda edilen insansız hava aracı...

14 Şubat Provası: İnsansız Hava Aracı Bu Kez ‘Hayırlı’ Bir İş İçin Kullanıldı (30 Ocak 2013)

İzmir’de yaşayan 24 yaşındaki Okan Okay, 5 yıldır görüştüğü Merve Kayabaşı’na son derece ilginç bir evlilik teklifinde bulundu.

Sürpriz için havadan video ve fotoğraf çekimi yapan özel bir reklam şirketi ile anlaşan Okay, uzaktan kumanda edilen insansız hava aracı ile Merve Kayabaşı’na evlenme teklifi yaptı. İnsansız hava aracına yerleştirilen tek taş yüzük ve bir gül, 150 metre yüksekliğe çıkarıldı. Daha sonra ise yavaş yavaş aşağıya doğru inerek gelin adayı Merve Kayabaşı’nın önüne geldi. Gül ve yüzüğün insansız hava aracıyla önüne gelmesi gelin adayını şok etti.

ÖZEL YAPIM İNSANSIZ HAVA ARACI

8 pervaneli Octocopter adını verdikleri insansız hava aracını genellikle dizi ve film çekimlerinde kullandıklarını ifade eden firma sahibi Barış Kara, “Octocopter’in parçalarını Almanya, İngiltere ve Yeni Zelanda’dan getirdik. Bu tasarımını ise kendimiz yaptık. Aracı genellikle dizi ve film çekimlerinde kullanıyoruz. İnsansız hava aracımızı müşterimizin talebi doğrultusunda ilk kez böyle güzel bir aktivite için kullanmaya karar verdik. 150 metre yükselebilen hava aracımızı Türkiye’nin en iyi pilotlarından Ar-Ge sorumlumuz Okan Oğuz kumanda ediyor” dedi. (CHA)