1. Uluslararası Beşiktaş Sanat Günleri Başladı

KAMİL ERYAZAR Beşiktaş’ta bir hafta sürecek olan sanat festivali, Demokrasi Meydanı’ndaki gösteriler ve sanatçılarla birlikte Ortaköy’e karnaval yürüyüşü ile başladı Dünyanın her yerinden tanınmış ressamlar, Paris sokak ressamları, müzisyenler, dansçılar, pantomim sana...

1. Uluslararası Beşiktaş Sanat Günleri Başladı (21 Eylül 2014)

KAMİL ERYAZAR

Beşiktaş’ta bir hafta sürecek olan sanat festivali, Demokrasi Meydanı’ndaki gösteriler ve sanatçılarla birlikte Ortaköy’e karnaval yürüyüşü ile başladı

Dünyanın her yerinden tanınmış ressamlar, Paris sokak ressamları, müzisyenler, dansçılar, pantomim sanatçıları, film gösterimleri ve fotoğraf sergileri ile sanatı yeniden keşfedecek, Beşiktaş sokaklarında kendinizi iyi hissedeceksiniz.

Sanat Günleri, Beşiktaş Köyiçi, Bebek Parkı, Ortaköy Meydanı ve Levent Meydanı’nda yapılacak.

Uluslararası Sanat Günleri kapsamında sergi, sinema, konser etkinlikleri düzenlenecek. Hakkari Belediyesi Arbane Grubu, Karadeniz rock grubu Entu ve Koralİstanbul 3 din grubu Uluslararası Sanat Günleri’nin açılış gününde Ortaköy Meydanı’nda sahne alacak.

Yeşilçam’ın 100. yılı nedeniyle 100 film afişi sergisinin açılacağı festivalde yurtiçinden ve yurtdışından gelecek 70 ressam bir hafta boyunca Beşiktaş’ı resmedecek. Fransa’dan gelecek sokak ressamları Bebek, Beşiktaş ve Ortaköy’de hünerlerini konuşturacak. Sanat Günleri boyunca Beşiktaş sokaklarında açık hava resim ve fotoğraf sergileri yer alacak.

1. Uluslararası Beşiktaş Sanat Günleri’nin ilçe sınırları içerisinde yayılan gün/sanat ayrıntılı programına buradan ulaşabilirsiniz.