Sahte FBI Aracı ve Ambulans Polisi Alarma Geçirdi

sahte FBI araci ve ambulans polisi alarma gecirdi Sahte FBI Aracı ve Ambulans Polisi Alarma Geçirdi

İstanbul Şirinevler'de ‘modifiye’ ambulans ve FBI araçları polis tarafından bağlandı

Modifiye tutkunu gencin fuarda sergilemek üzere hazırladığı ilginç ambulans ve FBI arması taşıyan otomobil, polisi alarma geçirdi. Sahte ambulans ihbarı üzerine harekete geçen ekipler, her iki aracı da bağladı.

İstanbul Şirinevler'de modifiye tutkunu bir gencin fuar için hazırladığı iki otomobil, vatandaşları şaşkına çevirdi.

modifiye sahte ambulans Sahte FBI Aracı ve Ambulans Polisi Alarma Geçirdi

Kendisine ait olan iki aracı modifiye eden genç, birini ambulans, diğerini ise Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI) aracı şeklinde tasarladı. Araçları cadde üzerinde gören vatandaşlar ise şaşkınlıklarını gizleyemedi. Sahte ambulans ihbarı üzerine harekete geçen İstanbul polisi ise araçları bağladı. İlginç otomobiller, çekici yardımıyla otoparka götürüldü.

modifiye sahte FBI araci Sahte FBI Aracı ve Ambulans Polisi Alarma Geçirdi

Araçların sahibi Ramazan Aşucuoğlu ise, tamamen bir konsept çalışması yaptıklarını belirterek, "Geçen hafta lösemili çocuklar için bir fuar düzenledik. Onlara katkı olsun diye böyle bir çalışma yaptık. Bizim grubumuz var. Emniyet’ten fuarda kullanılması kaydı ile izin alındı. Farklı konseptlerde de araçlarımız var. Araçları gerçek sananlar oldu. Bunlar çok daha fazla ilgi aldı. Zaten FBI’e, Los Angeles’e falan da attım. Araçlarımız çekildi. Ambulans çekildi birazdan buda çekilecek. Çekilmesi çok önemli değil araçlar zaten emniyete gidecek. Orada etiketlerimiz sökülecek. Muhtemelen ufak bir cezai işlemi uygulanacaktır” dedi.

Öte yandan aracı ilk defa gören vatandaşlar şaşkınlarını gizleyemezken, yaşlı bir teyze gece geç saatlerde araçların cadde üzerinden yüksek sesle geçmelerinden rahatsız olduğunu dile getirdi.

İHA

Yorum Yaz