Sağlık Çalışanları İş Bıraktı, Protestoya 11 Yaşındaki Yavuz’un Pankartı Damga Vurdu

izmirde saglikta siddeti protestot Sağlık Çalışanları İş Bıraktı, Protestoya 11 Yaşındaki Yavuz’un Pankartı Damga Vurdu

Samsun’da Göğüs Cerrahisi Uzmanı Dr. Kamil Furtun’un öldürülmesini protesto etmek amacıyla sağlık çalışanları Türkiye genelinde bıraktı. İzmir’de ise Sağlık-Sen’in düzenlediği eylemde, 11 yaşındaki Yavuz Kaan Ünal'ın elinde taşıdığı "Annemi benden çok siz görüyorsunuz, öldürmeyin" şeklinde yazılı döviz damgasını vurdu.

Yurt genelinde sağlık çalışanları daha önceden açıkladığı gibi, Samsun Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Hastanesi’nde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Op. Dr. Kamil Furtun ve sağlıkta şiddete dikkat çekmek için iş bırakma eylemi gerçekleştirdi.

İzmir'de, Sağlık-Sen'in Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde düzenlediği sağlıkta şiddet protestosu eylemine, bir hemşirenin oğlu olan 11 yaşındaki Yavuz Kaan Ünal'ın elinde taşıdığı "Annemi benden çok siz görüyorsunuz, öldürmeyin" şeklinde yazılı döviz damgasını vurdu.

Minik Yavuz, annesinin İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’nde görev yaptığını anlatan Yavuz Kaan Ünal, "Annem nöbete giderken korkuyorum. Halkımız sağlık çalışanlarına saldırmasın, onlar sizin sağlığınız için var" diye konuştu. (İHA)

samsun dr kamil furtun odasi Sağlık Çalışanları İş Bıraktı, Protestoya 11 Yaşındaki Yavuz’un Pankartı Damga Vurdu

saglik calisanlari is birakti Sağlık Çalışanları İş Bıraktı, Protestoya 11 Yaşındaki Yavuz’un Pankartı Damga Vurdu

Yorum Yaz