Zaytung Değil Gerçek! Bunlar Türkiye’de Oldu!

Önceki gece Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Mustafa’nın boğularak öldürüldüğü bölüm, başta sosyal medya olmak üzere haftaya damgasını vuran olaylar arasında yer aldı. Şehzade Mustafa türbesi ziyaretçi akınına uğrarken, bir vatandaş da Bursa Adliyesi’ne gelerek Kanun...

Zaytung Değil Gerçek! Bunlar Türkiye’de Oldu! (14 Şubat 2014)

Önceki gece Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Mustafa’nın boğularak öldürüldüğü bölüm, başta sosyal medya olmak üzere haftaya damgasını vuran olaylar arasında yer aldı. Şehzade Mustafa türbesi ziyaretçi akınına uğrarken, bir vatandaş da Bursa Adliyesi’ne gelerek Kanuni Sultan Süleyman hakkında suç duyurusunda bulundu. Bazı vatandaşlar ise mevlit okutturdular.

Bursa’nın merkez Osmangazi İlçesi’nde bulunan 500 yıllık Muradiye Külliyesi’nin içerisinde yer alan Şehzade Mustafa’nın türbesi, önceki gün Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Mustafa’nın boğdurulmasının ardından dün ziyaretçi akınına uğradı. Restorasyon çalışmaları yapılan ve bu nedenle kapalı olan türbeyi, öğle saatine kadar 400 kişinin ziyaret ettiği bildirildi. Türbede incelemelerde bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Şehzade Mustafa’nın türbesinin restorasyon çalışmalarının 3 ay içinde bitirileceğini ve ziyarete açılacağını söyledi.

KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN HAKKINDA SUÇ DUYURUSU!

Hasan Köz (47) adlı vatandaş, dizide Kanuni Sultan Süleyman’ın oğlu Şehzade Mustafa’nın öldürülmesinin canlandırıldığı sahneden etkilenerek, Bursa Adliyesi’nde Kanuni Sultan Süleyman hakkında suç duyurusunda bulundu.

Şehzade Mustafa’nın itibarının iade edilmesini isteyen Köz, Kanuni Sultan Süleyman’ın padişahlığının alınmasını istedi.

Sosyal medyadaki ‘caps’ gerçek oldu!

Uzun zamandır diziyi takip ettiğini ifade eden Köz, “Ben diziyi izliyorum ve bundan çok etkilendim. Kanuni Sultan Süleyman’ın oğlunu boğdurarak öldürmesi sebebiyle adliyeye geldim ve Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundum. Şehzade Mustafa’nın itibarının iade edilmesine ve padişah Kanuni Sultan Süleyman’ın padişahlığının geri alınmasını istiyorum. Dizi beni çok etkiledi” dedi.

DİZİYE KIZDI, MEVLİT OKUTTU!

Bilecik’te dizilerde Osmanlı Devleti ve padişahlarının yanlış tanıtıldığını belirten bir vatandaş, Yavuz Sultan Selim için mevlit okuttu.

Bilecik’te İbrahim Bahadır Emirler, son yıllarda televizyon dizilerinde, Osmanlı Devleti ve padişahlarının yanlış tanıtıldığını ve olumsuz yönde aksettirildiğini savunarak, Yavuz Sultan Selim adına Orhangazi Camii’nde mevlit okuttu. Emirler, “Bu mevlidi okutma sebebim, bu aralar ecdadımızın bize yanlış tanıtılıyor olması ve televizyonlarda geleceğimize yanlış aksediliyor olmasından dolayıdır. Bu sebeple, biz de bu hayrı yapmaya vesile olduk. Şu anda burada, Yavuz Sultan Selim adına mevlit okuttum ve pilav ayran ikramında bulunuyorum” dedi.

Orhangazi Camisi önünde gerçekleştirilen programa, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Saadet Partisi Bilecik Belediye Başkan adayı Mehmet Turgut ve vatandaşlar katıldı.

DHA – İHA