Ve Yeniden Sonbahar!

Habersiz gelen kış şimdilik yurdu terk ediyor. Mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklığının hafta sonuna kadar hissedilir derecede (6 ila 12 derece) artarak mevsim normalleri civarına, iç ve batı bölgelerde yer yer üzerine çıkması bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlü...

Ve Yeniden Sonbahar! (7 Ekim 2013)

Habersiz gelen kış şimdilik yurdu terk ediyor. Mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklığının hafta sonuna kadar hissedilir derecede (6 ila 12 derece) artarak mevsim normalleri civarına, iç ve batı bölgelerde yer yer üzerine çıkması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, geçen haftadan bu yana Türkiye’de etkili olan soğuk ve yağışlı hava bugün doğu bölgelerde etkili olduktan sonra yurdu terk edecek. Hafta sonuna kadar yurt genelinde yağış beklenmezken, bütün bölgelerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BAYRAMDA HAVA NASIL OLACAK?

Arife günü Doğu Karadeniz’in doğu kesimleri dışında tüm yurtta hava az bulutlu ve açık olacak.

Sıcaklık ise mevsim normallerinde seyredecek.

Salı günü yani Kurban Bayramı’nın 1’inci günü hava, yurt genelinde az bulutlu ve açık olacak. Doğu Anadolu Bölgesi’nin doğusu ile Doğu Karadeniz Bölgesi’nin doğu bölgesinde zaman zaman bulutlanmalar görülecek.

Sıcaklığın ise mevsim normallerinde olması tahmin ediliyor.

Bayramın 2’inci ve 3’üncü günü ise, yurt genelinde hava az bulutlu ve açık olacak.