Ve WhatsApp Masaüstünde!

En popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp geçen ay sinyallerini verdiği masaüstü web sürümünü bugün yayınladı En yaygın kullanılan anlık mobil mesajlaşma yazılımı Whatsapp, mobil platformlardan sonra bugün masaüstü web ...

Ve WhatsApp Masaüstünde! (22 Ocak 2015)

En popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp geçen ay sinyallerini verdiği masaüstü web sürümünü bugün yayınladı

En yaygın kullanılan anlık mobil mesajlaşma yazılımı Whatsapp, mobil platformlardan sonra bugün masaüstü web sürümünü de yayınladı. Şirketin blogunda paylaştığı haber ile duyurulan yenilik, Android, Blackberry ve Windows kullanıcılarının WhatsApp mesajlaşmalarını web ve mobil arasında kesintisiz olarak sürdürmesini sağlayacak.

iOS kullanıcıları içinse kötü haber veren WhatsApp uygulamanın Apple’ın kısıtlamaları nedeniyle, şimdilik, mümkün olmadığını belirtiyor.

Web uygulamasını kullanmak için Google Chrome tarayıcısından https://web.whatsapp.com/  adresine gitmeniz ve gösterilen QR kodu WhatsApp uygulaması içinden telefonunuza okutmanız gerekiyor.  Böylelikle WhatsApp web uygulaması telefonunuzla eşleşiyor ve sohbete web’den devam edebiliyorsunuz.

Uygulamayı kullanmanız için telefonunuzda WhatsApp’ın son sürümünün güncellenmiş olması gerekiyor.

Tıpkı Facebook Messenger'da olduğu gibi Whatsapp'ın da masaüstü sürümünün yayınlanması pek çok kullanıcı için yeni bir deneyim olacağa benziyor.