Terkedilmiş Otomobiller Ormanı

Belçika’da terk edilen otomobillerle bütünleşen ilginç ormanın dünyada bir eşi-benzeri daha yok Belçika’nın Chatillon köyündeki ormana terk edilen yüzlerce eski araç, 70 yıllık süreçte ormandaki bitki örtüsü ile bütünleşerek bölgeyi çok ilginç bir platoya dönüştürm...

Terkedilmiş Otomobiller Ormanı (11 Temmuz 2014)

Belçika’da terk edilen otomobillerle bütünleşen ilginç ormanın dünyada bir eşi-benzeri daha yok

Belçika’nın Chatillon köyündeki ormana terk edilen yüzlerce eski araç, 70 yıllık süreçte ormandaki bitki örtüsü ile bütünleşerek bölgeyi çok ilginç bir platoya dönüştürmüş.

ABD’li askerlerin 2. Dünya Savaşı sırasında bıraktığı araçlar sıra dışı bir manzara oluşturmuş.

Söylentiye göre; savaş sona erdiğinde askeri birlikleri geri döndüler. Fakat araçlarını yanlarında götüremediler ve ormanda saklamak zorunda kaldılar. ABD ordusu nakliye için askerlerine kişisel sorumluluklar yüklediği ve onlarda maliyeti göze alamadığı için bütün bu arabalar burada kaderine terk edildiği düşünülüyor.

İşin en ilginç yanı da ABD askerleri tarafından terk edilmek zorunda kalan otomobillerin bugüne kadar bir tanesinin bile çalınmamış olması!

70 yıldır ormanda saklı olan hurdalık günümüzde turistler ve hayranlar için ayrı bir cazibe merkezi. Ormanda saklanan yaklaşık 500 araç bulunuyor.