TEMPO’dan Kolleksiyonluk ‘Gezi’ Özel Sayısı

Tempo, Temmuz sayısını ‘Gezi’ olaylarına ayırdı. ‘Özel Sayı’ olarak hazırlanan dergi ile birlikte ayrıca Gezi Antolojisi Albümü de veriyor. Çok titiz bir araştırma –derleme ile hazırlanmış ve bir solukta keyifle okunan bu yapıtı kaçırmayın. Çarpıcı kapak fotoğraf...

TEMPO’dan Kolleksiyonluk ‘Gezi’ Özel Sayısı (2 Temmuz 2013)

Tempo, Temmuz sayısını ‘Gezi’ olaylarına ayırdı. ‘Özel Sayı’ olarak hazırlanan dergi ile birlikte ayrıca Gezi Antolojisi Albümü de veriyor. Çok titiz bir araştırma –derleme ile hazırlanmış ve bir solukta keyifle okunan bu yapıtı kaçırmayın.

Çarpıcı kapak fotoğrafı ve ‘Sıradan bir yaz günü’ spotuyla piyasaya çıkan Tempo’nun Y kuşağı muhabirleri Gezi Parkı’ndaydı. Günlerce eylemcilerle parkta bulunan muhabirler, izlenimlerini aktardı; ‘Çapulcu’ların dinlediği müziklere ve çantalarına göz attı. Tecrübeli gazeteci Erdal Güven, olayların en sıcak günlerinde çatışma bölgelerine girdi ve ‘Ön saflar’daki durumu yazdı. ‘Akil Adam’lığı bırakan Murat Belge, AKP’nin gençlere bakış açısını anlattı.

Dünyaca ünlü filozof Alain de Botton, Tempo’ya verdiği özel röportajda eylemleri küresel bir perspektifle değerlendirdi. Coşkun Aral, dört ayrı ülkede bizzat izlediği halk eylemlerinden yola çıkarak, Gezi ile paralellikleri aktardı.

Başbakan’ın 10 yıllık AKP iktidarında gerginlik yaratan açıklamaları, eylemlerle öne çıkan Çarşı grubu, İtalya’daki Beş Yıldız Hareketi, ‘Kırmızılı Kadın’ çiziminin yaratıcısı, eylemci ünlüler ve V maskesinin hikâyesi de Tempo’nun özel sayısında.

Gezi Mizahının Antolojisi

Özel sayının bir de ‘özel’ eki var: Gezi Antolojisi. Eylemler sırasında sosyal medyada yayılan ve gençliğin yeni dilini yansıtan 200’den fazla çizim, illüstrasyon, grafiti, duvar yazısı, fotoğraf, Photoshop çalışması ve yaratıcı mesajlar, bu antolojide bir araya getirildi.

114 sayfalık Gezi Antolojisi, Tempo’nun özel Gezi sayısı ile birlikte ücretsiz.