Taksim Gezi Parkı’nda Gece Yarısı Operasyonu ve Direnişi

“Taksim’i insansızlaştırma projesi”nde son adım için iş makineleri gece yarısı Gezi Parkı’na daldılar. Ancak 50 kişilik duyarlı bir grubun ağaçların kesilmesine karşı direnmesi üzerine geri çekilmek zorunda kaldılar. Taksim Gezi Parkı’nın Divan Oteli taraf...

Taksim Gezi Parkı’nda Gece Yarısı Operasyonu ve Direnişi (28 Mayıs 2013)

“Taksim’i insansızlaştırma projesi”nde son adım için iş makineleri gece yarısı Gezi Parkı’na daldılar. Ancak 50 kişilik duyarlı bir grubun ağaçların kesilmesine karşı direnmesi üzerine geri çekilmek zorunda kaldılar.

Taksim Gezi Parkı’nın Divan Oteli tarafındaki duvar yıkıldı, makinalar parkın içine girdi. Taksim İçin Ayağa Kalk Platformu’nun sosyal medya aracılığıyla parkta yıkımı duyurması üzerine, 50 kişilik bir grup  toplanarak çalışmaları engelledi.

Grup üyeleri parktaki ağaçlara “Gezi Parkı için nöbetteyiz” yazılı pankart astı. Gezi Parkı’nda bulunan grubun müdahalesiyle iş makineleri çalışmayı durdurmak zorunda kaldılar.. İş makineleri bugün çalışmalarına devam edecek. Sosyal medyadan yapılan paylaşımı görerek Gezi Parkı’na geldiğini söyleyen ünlü modacı Barbaros Şansal, “Taksim Gezi Parkı saldırı altında. Çatır çatır ağaçlar sökülüyor. Dozerler yılların izlerini silmeye çalışıyor. Kalan son yeşilimiz bu  bunu da vermemek için direneceğiz”dedi.

Vatandaşlar Gezi Parkı’nda sabaha kadar nöbet tuttular. DHA