Şehiriçi Toplu Taşımada Teknoloji Dönemi

Ankara’daki özel halk otobüslerinde kablosuz internet erişimi uygulaması başlatıldı. Ankara Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Esnafı Odası, Abidin Paşa-Batıkent ve Altınpark-Çankaya hatlarında hizmet veren özel halk otobüslerinde kablosuz internet erişimi uygulamasının başlatı...

Şehiriçi Toplu Taşımada Teknoloji Dönemi (4 Şubat 2013)

Ankara’daki özel halk otobüslerinde kablosuz internet erişimi uygulaması başlatıldı.

Ankara Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Esnafı Odası, Abidin Paşa-Batıkent ve Altınpark-Çankaya hatlarında hizmet veren özel halk otobüslerinde kablosuz internet erişimi uygulamasının başlatıldığını, yolcuların memnuniyetine göre bu uygulamanın tüm hatlara yaygınlaştırılacağını bildirdi.

Ankara Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Esnafı Odası’ndan yapılan yazılı açıklamada, Ankara halkına hizmet veren 200 adet mavi özel halk otobüsünün yüzde 85’inin yenilendiği ve tamamında uydu takip ve kamera sisteminin bulunduğu belirtildi.

Abidin Paşa-Batıkent ve Altınpark-Çankaya hatlarında hizmet veren özel halk otobüslerinde kablosuz internet erişim uygulamasının başlatıldığı ifade edilen açıklamada, yolcuların memnuniyetine göre bu uygulamanın tüm hatlara yaygınlaştırılacağı kaydedildi.

Ayrıca, Ankara Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve EGO Genel Müdürlüğü ile araçlarda çalışan personellere 4-7 Şubat tarihlerinde ”Güvenli Sürüşte Temel Kurallar” ve ”Güvenli Sürüşte Toplu Taşım Otobüs Şoförlerinin Sorumluluğu” konularında eğitim verileceği açıklandı.

Kaynak: trthaber.com