Pinterest’te 30 Milyardan Fazla Pin Yapıldı

Sosyal medya platformu Pinterest, platformu üzerinden 30 milyardan fazla “Pin” yapıldığını ve büyüdüklerini açıkladı. Önce Tumblr sonra da Instagram ile rekabet etmesine karşın fanatik kullanıcıları olan Pinterest büyümeye devam ediyor. Popüler sosyal medya platformu...

Pinterest’te 30 Milyardan Fazla Pin Yapıldı (25 Nisan 2014)

Sosyal medya platformu Pinterest, platformu üzerinden 30 milyardan fazla “Pin” yapıldığını ve büyüdüklerini açıkladı. Önce Tumblr sonra da Instagram ile rekabet etmesine karşın fanatik kullanıcıları olan Pinterest büyümeye devam ediyor.

Popüler sosyal medya platformu Pinterest’in CEO’su Ben Silbermann, San Francisco’da yaptığı açıklamada son altı ay içerisinde şirketin %50 büyüdüğünü ve kullanıcıların bu büyümede çok fazla etkisinin olduğunu açıkladı. Kullanıcıların toplamda 30 milyardan fazla Pin yaptığını açıklayan firma, ileriki aylarda daha da büyüyeceklerini dile getirdi.

Pinterest’in Mart ayında %75 oranında mobil kullanıcısının olduğunu ve bir önceki yıl bu oranın %50 civarlarında olduğu konferansta dile getirilen diğer bir konuydu. Ülkemizde pek popüler olmayan Pinterest, Amerika ve Avrupa ülkelerinde çok kullanılıyor.

Özellikle bayanlara daha fazla hitap eden Pinlerin yer aldığı platformda teknoloji, oyun, giyim, moda, yiyecek, ev dekorasyonu, film, mizah ve otomobil gibi kategoriler bulunuyor.

Siftdelete.net