NEMRUT DAĞI’NDA NİKAH!

“Bana ne… Nikahımız Ağrı Dağı’nda olmazsa seninle evlenmem ben Hamit! Çok ciddiyim!” Dünyanın 8. harikası olarak bilinen ve UNESCO dünya kültür mirası listesinde yer alan 2 bin 206 metre yüksekliğindeki Nemrut Dağı bir nikaha ev sahipliği yaptı. Adıyaman’da gazetec...

NEMRUT DAĞI’NDA NİKAH! (23 Eylül 2012)

“Bana ne… Nikahımız Ağrı Dağı’nda olmazsa seninle evlenmem ben Hamit! Çok ciddiyim!”

Dünyanın 8. harikası olarak bilinen ve UNESCO dünya kültür mirası listesinde yer alan 2 bin 206 metre yüksekliğindeki Nemrut Dağı bir nikaha ev sahipliği yaptı.

Adıyaman’da gazetecilik yapan Ferit Binzet ve Mehtap Bostancı çifti, bölgenin en önemli turizm potansiyellerinden bir olan ve her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Nemrut Dağı’nda nikah töreni yapmaya karar verdi.

Belirli bir mesafeye kadar araçlarla çıkan çift ve konuklar, araçların ilerleyemediği mesafeyi yürüyerek kat etti. Gün batımında, orkestra eşliğinde gerçekleştirilen nikahı Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan kıydı.

Nemrut’u gezmeye gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerin de ilgisini çeken nikah töreni boyunca turistler sık sık fotoğraf çekti.

Törenin ardından gazetecilere açıklama yapan çift, mutlu olduklarını belirterek, ”Dünyanın en güzel mekanlarından biri”nde evlenmenin heyecanını yaşadıklarını belirtti.