İtfaiyeciler, Polislere Köpük Sıktı!

Belçika’da, itfaiyeciler teşkilatlarına daha fazla bütçe ayrılması talebiyle Başbakan’ın başkent Brüksel’deki çalışma ofisi önünde ‘köpüklü eylem’ yaptı. Yaklaşık 70 itfaiyeci, 15 itfaiye aracıyla hükümet binasının önünde bir araya geldi. Hükümett...

İtfaiyeciler, Polislere Köpük Sıktı! (8 Ekim 2013)

Belçika’da, itfaiyeciler teşkilatlarına daha fazla bütçe ayrılması talebiyle Başbakan’ın başkent Brüksel’deki çalışma ofisi önünde ‘köpüklü eylem’ yaptı.

Yaklaşık 70 itfaiyeci, 15 itfaiye aracıyla hükümet binasının önünde bir araya geldi. Hükümetten teşkilatlarına daha fazla bütçe ayrılmasını istediklerini dile getiren itfaiyeciler, seslerini duyurmak için gerçekleştirdikleri eylemde de mesleklerini icra etti.

İtfaiyeciler yangın çıkardı!

İtfaiyeciler, önce Başbakan Elio Di Rupo’nun çalışma ofisinin bulunduğu caddeye getirdikleri tahtaları ateşe verdi, daha sonra güvenlik önlemi alan polislere köpük sıktı.

Belçika İtfaiyeciler Federasyonu’nun, hükümet yetkililerinin yarın bu konuyu görüşeceğini açıklaması üzerine, bütün gün gösteri yapan itfaiyeciler gece yarısı eylemlerine son verdi.