İşte Yeni Medyanın Haber Merkezi

New York’taki yenilenen FOX Haber Merkezi’nin videosu yayınlandı. Masalar, bilgisayarlar, klavyeler, mouse’lar kaldırılıp atılmış, yerine sosyal medya ile eşanlı bağlantılı çalışan dokunmatik ekran masalar konulmuştu. Daktilodan bilgisayara geçilerek gazetecilikte çağ atlan...

İşte Yeni Medyanın Haber Merkezi (8 Ekim 2013)

New York’taki yenilenen FOX Haber Merkezi’nin videosu yayınlandı. Masalar, bilgisayarlar, klavyeler, mouse’lar kaldırılıp atılmış, yerine sosyal medya ile eşanlı bağlantılı çalışan dokunmatik ekran masalar konulmuştu.

Daktilodan bilgisayara geçilerek gazetecilikte çağ atlanmıştı. İnternet ise meslekte köklü bir devrimdi. Ancak baş döndürücü bir hızla gelişen iletişim teknolojisi karşısında klavyenin de ömrü çok uzun olamadı.

Her bir iş istasyonu, iç – dış her yerle bağlantılı birer haber stüdyosu

Haberciliğin gelişimi adına olağanüstü bir yüksek teknoloji mühendisliği olan projedeki kişisel iş istasyonları yine olağanüstü teknolojik olanaklarla donatılmış. Gazetecilikte çığır açacak bu sistemde kullanılan özel yazılımlar ile haberi yakalayarak, doğrulatıp, rakipleri ‘atlatma’  keyfinin artık daha kolay olacağı söyleniyor.