iPhone 7’deki ilk sorunlar ve iPhone’nun evrimi

KAMİL ERYAZAR 29 Haziran 2007'de satışa sunulan ilk iPhone modelinden günümüze yani 7 Eylül'de tanıtılan iPhone 7'ye kadar 9 yılda neler gelişti? Apple'ın 7 Eylül'de tanıttığı, kablosuz kulaklığı ile çift kamerasıyla çok tart...

iPhone 7’deki ilk sorunlar ve iPhone’nun evrimi (20 Eylül 2016)

KAMİL ERYAZAR

29 Haziran 2007'de satışa sunulan ilk iPhone modelinden günümüze yani 7 Eylül'de tanıtılan iPhone 7'ye kadar 9 yılda neler gelişti?

Apple'ın 7 Eylül'de tanıttığı, kablosuz kulaklığı ile çift kamerasıyla çok tartışılan ve yine saatler öncesinden satın almak için kuyruğa girilen, sonunda geçtiğimiz hafta da raflardaki yerine alan yeni iPhone modelleri, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile ilgili ilk şikayetler de sosyal medyada yerini aldı.

Kısa sürede hızla yayılan iddiaya göre, son günlerde pek çok kullanıcı iPhone 7'nin uçak modu özelliğinde bazı sorunlar yaşıyor. İddialara göre; iPhone 7 uçak moduna alındıktan sonra bu işlem iptal edilse bile cihaz tekrar internete bağlanamıyor.

Başka bir iddiaya göre de, bazı kullanıcılar cihazın kablolu kulaklığında ciddi sorunlar yaşıyor. Kulaklık telefona bağlıyken ses akışı devam ediyor ancak, ancak ses kontrol mekanizması kullanıcı tarafından kontrol edilemiyor.

Apple'ın söz konusu sorunlar için harekete geçtiği belirtiliyor.

9 YILLIK TEKNOLOJİ EVRİMİ

Apple’ın ilk kez 2007 yılında kullanıma soktuğu iPhone’un 9 yıl içinde geçirdiği değişime inanamayacaksınız.

2007 yılında Steve Jobs'ın mükemmel sunumuyla tanıtılan iPhone’da, Apple ilk kez kapasitif dokunmatik ekran kullanmış, o zaman için oldukça geniş bir ekran boyutu olan 3.5 inç'i tercih etmişti. Tamamen ekrandan oluşan iPhone, sadece bir tane fiziksel tuşa sahipti.

iPhone'un 9 yıl içinde yaşadığı değişim ve Apple tarafından piyasaya sürülen tüm iPhone modellerinin genel özellikleri Sputnik tarafından bir infografikte toplandı.

İşte akıllı telefon kullanım alışkanlıklarımızı değiştiren iPhone'un dünü ve bugünü.

(İnfografiği büyütmek için üzerine tıklayınız)