İlk kadın festivali ‘MorFest’ İstanbul’da gerçekleştirildi

İstanbul’da kadınlar, “Bu hayat bizim” sloganıyla bu yıl ilki düzenlenen festivalde buluştular MorFest adıyla Beşiktaş’taki Abbasağa Parkı’nda düzenlenen etkinlikte çeşitli konularda atölyeler kuruldu. Kadınlar atölyelerde hem at&o...

İlk kadın festivali ‘MorFest’ İstanbul’da gerçekleştirildi (18 Nisan 2016)

İstanbul’da kadınlar, “Bu hayat bizim” sloganıyla bu yıl ilki düzenlenen festivalde buluştular

MorFest adıyla Beşiktaş’taki Abbasağa Parkı’nda düzenlenen etkinlikte çeşitli konularda atölyeler kuruldu. Kadınlar atölyelerde hem atölye konularını tartıştı hem de eğlendi. Kadınlar, festivalde takas pazarı da kurdu. Festivalde, kadınların kendi emekleri ile hazırladıkları el sanatları ve yiyecek-içecek stantları da yer aldı.

Öz savunma, el sanatları, drama, Şiddetsizlik Eğitim ve Araştırma Merkezi atölyeleri açık havada kadınlarla birlikte kendi etkinliklerini düzenledi. "Tüketme, takas et" pankartıyla kadınlar kitap, müzik albümleri ve giyime kadar küçük bir takas pazarı kurdu. Festival katılanlar ihtiyacı olanları alırken yerine kullanmadıkları eşyaları bıraktı. Festival, atölyelerin kaldırılmasının ardından forum ile devam etti. 

Mor kumaşlarla parka çizdikleri alan içerisinde renkleriyle yer alan kadınlar şarkılar eşliğinde halaylar çekti.

Festival, akşam saatlerinde Morfest, Mehtap Meral, Zlie Basıp Kaçanlar, Müge Tosun ve Burcu Yeşilbaş'ın konser dinletileri ile sona erdi.