İkinci buluşma teklifi kabul edilmeyen adam, ilk buluşmada içilen kahvenin parasını istedi!

‘Boşa para harcamayı sevmem. O parayı bir başka randevu için kullanırım’ Londra'da yaşayan Lauren Crouch isimli kadın bir defa randevulaştığı kişinin ikinci buluşma teklifini kabul etmeyince, karşı taraftan oldukça tuhaf bir istek geldi. 'Kimyamızı...

İkinci buluşma teklifi kabul edilmeyen adam, ilk buluşmada içilen kahvenin parasını istedi! (12 Kasım 2015)

Boşa para harcamayı sevmem. O parayı bir başka randevu için kullanırım’

Londra'da yaşayan Lauren Crouch isimli kadın bir defa randevulaştığı kişinin ikinci buluşma teklifini kabul etmeyince, karşı taraftan oldukça tuhaf bir istek geldi. 'Kimyamızın uyduğunu düşünmüyorum' dediği adam Crouch'tan, ilk buluşmalarında ödediği kahvenin 3.5 poundluk parasını geri istedi.

İngiliz gazetelerinde yer alan habere göre, kadın erkek ilişkilerini anlamak her zaman çok kolay ya da mümkün değil ancak, Lauren Crouch isimli kadının başına gelen olay pek çok kişiyi şaşkınlık içinde bıraktı. Londra’daki metro istasyonlarından birinde tanışıp birlikte bir kahve içmeye karar verdiği kişi, ertesi gün ikinci buluşma için mesaj atınca Crouch teklifiyle ilgilenmediğini nazik bir biçimde iletti.

Bunun üstüne Lauren’a evinde yemek yapmayı teklif eden adam aralarındaki iletişimden memnun olduğunu ve bunun iyi bir başlangıç olabileceğini düşündüğünü söyleyen bir mesaj daha gönderdi. Genç kadın, tanımadığı kişilerin evine gitmediğini, hayatının geri kalanında kendisine en iyisini dilediğini yazan bir cevap verdi.

Lauren’ın kişisel bloguna yüklediği telefon görüntülerine göre ne olduysa o noktadan sonra oldu. Anlaşılana göre Lauren’ın cevaplarından hoşlanmayan adam, dün içtikleri kahvenin parasını Lauren’dan geri istedi. ‘Boşa para harcamayı sevmem. O parayı bir başka randevu için kullanırım’ diyen adamın bu cevabı genç kadını sinirlendirdi.

Bir sonraki mesajında, ‘Senin istediğin gibi gitmeyen bir buluşmayı ‘boşuna’ olarak değerlendirmen ne kötü. Sana biraz edep adap kazandırmak için 3.5 poundu bir hayır kurumuna bağışlamama ne dersin? Hatta yol masraflarını da içine katıp 5 pounda bile çıkarabilirim tutarı? Hem dün Birinci Dünya Savaşı’nın sonlandığı gündü, Parayı Royal Britisih Legion’a bağışlamayı önermekle fazla cüret göstermiş olur muyum?’ yazan Crouch’a karşı tarafın hissetmesini istediği utanç duygusunu bu mesajıyla da başaramadı. Buna karşılık olarak, kahve parasını almayı kafasına koymuş olan adam, ‘Paramla ne yapacağıma ben karar veririm’ diyerek, banka hesap numarasını gönderdi.

Kişisel bloğunda telefon mesajlarının görüntülerini paylaşan genç kadın fotoğrafların altına, ‘Evet paranla ne yapacağına sen karar verirsin ve dün akşam da bir kahve içmek istedin. Benim geri ödeme garantim de yok üstelik. Randevular ürün ya da mal değildir. Oldukça kızgınım zira bu bloğu takip ediyorsanız benim randevularda para ödeyen kadınlara saygı duyduğumu da bilirsiniz’ yazdı.