İkinci Bahar Buraya Kadar!

Trakya’da yarın başlayacağı tahmin edilen sağanağın, Marmara, Karadeniz, Akdeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde de etkili olması bekleniyor. Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, yağışla birlikte azalacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğünde...

İkinci Bahar Buraya Kadar! (6 Kasım 2013)

Trakya’da yarın başlayacağı tahmin edilen sağanağın, Marmara, Karadeniz, Akdeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde de etkili olması bekleniyor. Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, yağışla birlikte azalacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli çevrelerinde beklenen sağanak, önce Marmara’nın tamamını etkileyecek.

Sağanak nedeniyle hava sıcaklıkları bazı bölgelerde 2-3 derece düşecek. Yağışın, 8 Kasım Cuma günü, Doğu Anadolu ve Karadeniz’in doğusunda etkili olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARI DÜŞECEK

Meteroloji Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, uzun süredir yağışsız dönem geçiren Türkiye’nin kuzey kesimleri bu gece Trakya ve Marmara Bölgesi’nden başlayarak yağışlı hava kütlesinin etkisine girecek.

Tahminlere göre, yarın Marmara, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı, Kahramanmaraş, Eskişehir, Kütahya, Antalya, Isparta’nın güneyi ile İzmir’in kuzey ilçelerinde görülecek yağmur ve yer yer sağanak 8 Kasım Cuma günü Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde etkili olduktan sonra yurdu terk edecek.

Ancak yurdun güneydoğu kesimleri, hafta sonu Doğu Akdeniz üzerinden gelecek yeni bir yağışlı sistemin etkisine girecek. Güneydoğu Anadolu bölgesi ile Doğu Anadolu’nun güneyinde ve Kahramanmaraş’ta yer yer etkili yağışlar gerçekleşecek.

HAVA SICAKLIKLARINDA 3-8 DERECE DÜŞÜŞ

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı azalacak. Sıcaklıklar, Balkanlardan gelen yağışlı sistemle yarın kuzeybatı kesimlerde, cuma günü ise yurdun kuzeydoğu kesimleriyle iç bölgelerde 3 ila 8 derece azalarak, mevsim normallerine düşecek.

İŞTE BÖLGELERE GÖRE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ