Hafta sonunu iyi değerlendirin, haftaya çok soğuk ve kar var

Hafta sonu sıcaklık artacak ancak önümüzdeki hafta hava yeniden hızla soğuyacak Haftaya, Sibirya’dan Batı Rusya’ya, oradan Doğu Avrupa’ya ve sonrasında da Türkiye’ye gelecek yeni bir soğuk hava dalgasının etkisi altına gireceğiz. Önce Marm...

Hafta sonunu iyi değerlendirin, haftaya çok soğuk ve kar var (7 Aralık 2016)

Hafta sonu sıcaklık artacak ancak önümüzdeki hafta hava yeniden hızla soğuyacak

Haftaya, Sibirya’dan Batı Rusya’ya, oradan Doğu Avrupa’ya ve sonrasında da Türkiye’ye gelecek yeni bir soğuk hava dalgasının etkisi altına gireceğiz. Önce Marmara'da, Karadeniz'de ardından iç bölgelerde sıcaklık düşecek.

İstanbul'da gelecek hafta Salı günü sulu kar, Çarşamba günü ise kar yağışı bekleniyor. Aynı tarihlerde Ankara ve pek çok ilde de kar yağışı görüleceği tahmin ediliyor.

Meteorolojinin uzun vadeli tahminlerine göre, Perşembe günü yağış kesiliyor. Hava sıcaklığı Cuma gününden itibaren 5-6 derece artarak uzun zamandan sonra ilk kez 15-16 dereceye kadar yükselecek. Ancak Salı gününden itibaren ise sıcaklıklar düşmeye başlıyor. 13 Aralık Salı günü yurdun büyük bölümünde kar yağışı bekleniyor. Aynı gün İstanbul'da da karla karışık yağmur olasılığı var.

İstanbul için 14 Aralık Çarşamba günü kar beklentisi var

14 Aralık çarşamba günü İstanbul'da daha fazla kar yağışı bekleniyor. Aynı gün yurdun yine büyük bölümünde kar yağışı, buzlanma ve don uyarısı var.

İşte İstanbul ve Türkiye genelinde bölgelerimize göre günlük uzun vadeli hava tahminleri:

İSTANBUL İÇİN 2 HAFTALIK HAVA TAHİMİNİ

Kaynak: NTV Hava

TÜRKİYE GENELİ İÇİN HAFTALIK HAVA TAHMİNİ

Kaynak: MGM