Hafta Sonu İçin Sinema Keyfi Önerileri

Kış habersiz geldi! Hava sıcaklığı 10 – 15 derece birden düştü. Yağmurlar başladı. Açık havaya veda, kapalı mekanlara ise merhaba deme vakti. En iyi seçeneklerden biri de sinema. Özlemiş olmalısınız… Bu hafta ikisi yerli altı film vizyona girecek. RIDDICK Bilim kurgu, aksiy...

Hafta Sonu İçin Sinema Keyfi Önerileri (4 Ekim 2013)

Kış habersiz geldi! Hava sıcaklığı 10 – 15 derece birden düştü. Yağmurlar başladı. Açık havaya veda, kapalı mekanlara ise merhaba deme vakti. En iyi seçeneklerden biri de sinema. Özlemiş olmalısınız… Bu hafta ikisi yerli altı film vizyona girecek.

RIDDICK

Bilim kurgu, aksiyon ve fantastik türündeki “Riddick” filminin yönetmenliğini David Twohy üstlendi. Senaryosunu Jim Wheat ve Ken Wheat’in kaleme aldığı filmde, güneşin kavurduğu bir gezegende ölüme terk edilen Riddick’in, kendini yırtıcı bir uzaylı türüyle karşı karşıya bulması ve başından geçenler konu edilliyor.Filmde, Vin Diesel, Karl Urban, Katee Sackhoff, Nolan Gerard Funk ve Jordi Molla rol alıyor.

ÇILGIN HIRSIZ 2

Animasyon ve komedi türündeki “Çılgın Hırsız 2” filminin yönetmenliğini, Pierre Coffin ve Chris Renaud birlikte yaptı.

Orijinal seslendirme kadrosunda Al Pacino, Jason Segel’in yer aldığı filmde, Steve Carell, Kristen Wiig, Russell Brand rol alıyor.

 

 

 

 

 

ZAMANDA AŞK

Yönetmen koltuğunda Richard Curtis’in oturduğu “Zamanda Aşk” filminde ailesiyle birlikte sıra dışı bir yeteneğe sahip olan genç yaştaki Tim Lake’in, başından geçenler anlatılıyor.

Bilim kurgu, dram ve komedi türündeki filmin oyuncuları arasında Rachel McAdams, Bill Nighy, Lee Asquith-Coe, Domhnall Gleeson, Catherine Steadman bulunuyor.

AŞKIN YOLU

Amerikalı aktör Sam Jaeger’ın yazıp yönettiği ve başrolünde yer aldığı “Aşkın Yolu” filmi, komedi ve romantizm tutkunlarıyla buluşacak.

 

 

 

 

 

GÜNCE

Hüseyin Namık Üstünel’in kaleme aldığı, Mete Şener ve Kemal Uzun’un birlikte yönettiği “Günce” filminin çekimlerinde İstanbul’un farklı semtleri kullanıldı. Bir baba ile kızı arasındaki ilişkinin üzerinden hayata dair önemsenmeyen ya da fark edilmeyen detayları irdeleyen filmin oyuncu kadrosunda Cemal Hünal, Nisa Melis Telli, Ayça Varlıer ve Haluk Levent  bulunuyor.

VAY BAŞIMA GELENLER

Semra Dündar’ın yönetmenliğini üstlendiği “Vay Başıma Gelenler” filminin çekimleri, İstanbul ve Bergama’da gerçekleşti. Klarnet virtözü Hüsnü Şenlendirici ile Metin Keçeci, Merve Altınkaya, Sinan Bengier ve Oya Aydoğan’ın rol aldığı komedi türündeki filmin konusu şöyle:

“Ailesi Bergamalı, kendisi ise doğma büyüme İstanbullu olan Murat, en iyi arkadaşı Meto ile birlikte köşeyi dönüp zengin olmanın hayalini kurar. Bir gün hayatta olduğunu bile bilmediği dedesinin hapisten çıktığını öğrenir ve bu haber onu bir gömü haritasının peşinden Bergama’ya sürükler. Tabii yanına kankası Meto’yu da alır ama başlarına gelecek maceralardan haberleri yoktur.”