Hafta Ortasında Hava Soğuyacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor. Mart’ın ilk haftasında hafif yağışlar sürecek. Kazma-kürek yaktıracak kadar olmasa da sıcakl...

Hafta Ortasında Hava Soğuyacak (1 Mart 2015)

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor.

Mart’ın ilk haftasında hafif yağışlar sürecek. Kazma-kürek yaktıracak kadar olmasa da sıcaklıklar biraz azalacak. Geçen hafta mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları yeni haftada azalarak yine mevsim normallerine inecek. Salı gecesi kuzey kesimlere Romanya üzerinden yeni bir soğuk hava dalgasının gelmesi bekleniyor. Çarşamba günü sıcaklık 6 derece birden düşecek ve kuru soğuk var. Doğu Anadolu ve Karadeniz’in doğusunda ise kar yağışları görülebilir.

Rüzgar ise genellikle güney ve güneybatı, kuzeybatı kesimlerde kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek.

Bölgelerimize göre beş günlük haritalı hava tahmini:

Kaynak: MGM

İstanbul için haftalık hava tahmini:

Pazartesi günü hava parçalı bulutlu. Salı ise yine yağmur var. Çarşamba yağış beklenmiyor ama hava çok soğuk olacak. Perşembe kuvvetli lodosla birlikte sıcaklık yeniden yükselecek.

Kaynak: ntvhava.com