Gökten Otomobil Yağdı!

Nasıl olduğu anlaşılamayan bu kazada mucize eseri yaralanan olmadı Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Hint Okyanusu kıyısındaki en büyük kenti olan Durban’da çok ilginç bir kaza meydana geldi. Anlatılanlara göre, yokuştan inmekte olan bir otomobil s&...

Gökten Otomobil Yağdı! (4 Temmuz 2015)

Nasıl olduğu anlaşılamayan bu kazada mucize eseri yaralanan olmadı

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Hint Okyanusu kıyısındaki en büyük kenti olan Durban’da çok ilginç bir kaza meydana geldi.

Anlatılanlara göre, yokuştan inmekte olan bir otomobil sürücüsüyle birlikte ‘uçarak’ bir evin çatısından içeri girdi.

Mucize eseri hem otomobilin sürücüsü hem de o an evde uyumakta olan bir kişi kazadan yara almadan kurtuldu. (Bölgedeki hastanelerin acil servislerine başvuru olmamış)

Olayın nedeni ve nasıl olduğu ise tam olarak bilinmiyor ve de tanımlanamıyor. Görgü tanıkları sadece otomobili yolda adeta ‘uçarcasına’ çok hızlı gittiğini gördüklerini söylüyorlar.

Evin yakınında otoyol olmayışı ve çatıya gömülü otomobilin arka ucunu gösteren fotoğrafa göre tam bir açıklama henüz bulunamadı.

Benzeri Bir Kaza Geçen Yıl Kaliforniya’da Olmuştu

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde geçen yıl Aralık ayında da bir otomobil bir evin çatısından içeriye girmişti.

Kaliforniya eyaletine bağlı Escondido kentinde sabah erken saatlerde bir evin çatısından içeriye giren otomobilin sürücüsü aracını orada bırakıp kaçmıştı. Polis kayıtlarına göre, çok hızlı dönüş yapan sürücü aracın kontrolünü kaybederek evin üzerine uçmuş olmalıydı.

Escondido Emniyet Müdürlüğü’nden Çavuş James Lanigan, o sürücünün ağır yaralanmış olabileceğini ancak aracın içinde hiçbir kan izine rastlamadıklarını söylemişti. Ayrıca yine aracın içinde bira kutusu ya da alkollü içki şişesi bulunmadığını da belirtmişti.

Evin sakinleri ise yatak odası diğer tarafta bulunduğundan kazayı şans eseri yara almadan atlattılar. Fox 5 kanalına konuşan ev sahipleri önce deprem olduğunu düşündüklerini ve çok korktuklarını, olayın şokunu atlatamadıklarını söylediler.