Fenerbahçeli Futbolculardan Direnişe Destek!

Hükümet, ligler başlamadan stadyumlarda yapılması olası direniş gösterilerine karşı önlem almayı düşünürken, Fenerbahçeli futbolcular direniş yaratıcılığında sınır olmadığını bir kez daha gösterdiler UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında Fenerbahçe, de...

Fenerbahçeli Futbolculardan Direnişe Destek! (1 Ağustos 2013)

Hükümet, ligler başlamadan stadyumlarda yapılması olası direniş gösterilerine karşı önlem almayı düşünürken, Fenerbahçeli futbolcular direniş yaratıcılığında sınır olmadığını bir kez daha gösterdiler

UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında Fenerbahçe, deplasmanda karşılaştığı Avusturya’nın Red Bull Salzburg takımı ile son dakikada attığı gol ile 1-1 berabere kaldı.

Red Bull Arena’da oynanan maçta Red Bull Salzburg’un golünü 68. dakikada Alan Douglas kaydederken, Fenerbahçe’nin golü 90+4. dakikada Cristian Baroni’nin penaltı vuruşundan geldi.

Gol sonrası Fenerbahçeli futbolcular sevinçlerini direnişe destek figürleri ile sembolize ettiler.

Fenerbahçeli futbolcular şifreli bir şekilde Taksim direnişine destek verdi. Fotoğrafta soldaki oyuncu kollarıyla Taksim’in “T”sini yazarken yanındaki futbolcular yüzlerini tutarak gaz maskesi işareti yaptı. Baroni ise, direnişçilerin atılan gaz bombalarından korunmak için kullandıkları deniz gözlüklerini sembolize etti.

GÜNCELLEME

Fenerbahçe -Salzburg maçından sonra en çok tartışılan konulardan biri Fenerbahçeli futbolcuların gol sevinciydi. Sanal alemde bir çok kişi futbolcuların gol sonrası kollarıyla “T” harfi oluşturmalarını ve 5 parmaklarıyla yüzlerini kapamalarını Taksim’deki Gezi eylemlerine yordu. Onlara göre ‘T’ harfi Taksim’i beş parmakla yüzü kapatma ise gaz maskesini simgeliyordu. Ancak daha sonra edinilen bilgilere göre ise, “futbolcular golü Cristian Baroni’nin bir arkadaşının hasta arkadaşına adadı. ‘T’ harfi Cristian’ın hasta arkadaşı Thiago içindi. Beş parmak ise Cristian’ın 5 yaşına giren çocuğu Cristian JR. için yapılan bir hareketti” olarak düzeltildi.